Počasí dnes10 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek
Bez reklam

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

Corona virus. Bát, či nebát, toť otázka

Brání se sama příroda růstu populace, nebo se jedná o uměle vytvořený mechanismus jak zabít či zastrašit???

Corona virus bát, či nebát se? Toť otázka

V současnosti asi nejskloňovanějším pojmem v našich masmédiích je slovo „Corona virus“. Jedná se o cosi neznámého jenž se šíří z Asie do Evropy i na Nový kontinent.

Každý si klade otázku „odkud se vzal“. Odpověď není jednoduchá. Někdo hovoří o luskounech, kteří jsou pochutinou v Číně, popřípadě o „netopýřím vývaru“.

Příroda je všemocná a dokáže se bránit. Nicméně nejedná se o lidmi vyvinutý vir, který by mohl mít v případě války za následek vymření bezmála poloviny populace?

Jak jistě víte, na celém světě jsou rozmístěny laboratoře pro výzkum a vývoj virů a nemocnění. Jedná se část o rozsáhlé podzemní komplexy jako je tomu například v Holandsku.

Šance, že by svévolně unikla nákaza z takřka dokonale hlídané laboratoře je velice malá, dá se říci téměř nulvová.

Otázkou zbývá, zda někdo ze zaměstnanců, ať k tomu měl, jakékoliv pohnutky nevynesl ampuli s virem na světlo boží.

Popřemýšlejme nad tím, co by takového člověka přimělo riskovat život svůj, své rodiny příbuzných a známých. Nehledě na to, že se na to dříve, nebo později přijde.

Můj osobní názor, s kterým můžete nesouhlasit je ten, že naše matička Země začíná být přelidněná.  V minulosti docházelo, jak jistě pamatujeme z dějepisu k různým morovým či jiným epidemiím, přírodním katastrofám a vždy se zemi trochu ulevilo, lidstvo dostalo nový poznatek a byli jsme o něco moudřejší. Jak jinak naučit člověka v době dávno minulé hygieně, než nechat propuknout mor, který se šířil ulicemi v zápachu moči a všudypřítomných splašek, jež lili lidé z oken do ulic.

Mechanismy přírody, které moudrého člověka naučí chovat se s pokorou, mají bezmeznou sílu. Další otázkou, na kterou by byla vhodná odpověď je, proč zrovna Čína. Proč zrovna město Wu-chan, které si svou lidnatostí nezavdá s naší celou republikou. Přelidněnost, životní návyky lidí, všudypřítomný shon.

Nehovoří se často o tradiční Čínské medicíně? Kdyby byla tak mocná, jak se o ní píše, zajisté by již byla situace pod kontrolou, nebo by někdo vynašel lék k minimálně snížení projevů onoho viru.

Je na každém z nás, jak si přebereme tuto situaci. Je důvod k panice? Ohrozí vir i život v Evropě?

Pominu-li veškeré ekonomické a materiální ztráty, co se obchodu s Čínou týče. Jde jen o holý život.

Na následky chřipky na našem území zemřou ročně desítky starších, nebo vážněji nemocných lidí.

Trend a životní styl včetně tlaků ze strany zaměstnavatelů vedou k tomu, že lidé i chřipku či nachlazení přecházejí a zadělávají si tím na větší problémy, které mohou přijít za mnoho let, ale také nikdy. Není tomu tak i v Číně? Vzhledem k toma, jaké panují pracovní podmínky, kolik hodin denně stráví v práci, mezi lidmi s jakýmkoliv onemocněním, jelikož si nemohou dovolit být nemocní, doma s čajem a na neschopence?

Opět se jedná o článek, který jsem použil, jako popelnici na své myšlenky, které každodenním prohlížením Seznamů a jiných stránek kupím ve své hlavě.

Zdeněk Zlord Šafrata

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Blog, virus, Čína, Evropa, Asie, Nizozemsko, Wu-chan

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Corona virus. Bát, či nebát, toť otázka  |  Blogy a komentáře  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.