úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Jan Homolka

Jan Homolka » Články

Oprava Samsonovy kašny začne 1. září

Momentálně ne plně fungující Samsonova kašna se dočká opravy. Město našlo našlo vhodný termín a bude jím příští úterý 1. září. Na veškeré práce bude také dohlížet sochař Ivan Tlášek a ke kašně se opět vrátí vysokozdvižná plošina.

Chodec přebíhající silnici. Nezodpovědnost, nebo podařený trik?

Určitě spousta mých čtenářů včera na Facebooku zaznamenala video, na kterém mladík přebíhá silnici v Českých Budějovicích. Pod videem se strhla hádka, jedni tvrdili, že je pravé a druzí? Jasný fejk.

Kdo je zodpovědný za černou skládku v Hůrách?

Nedávný požár černé skládky u obce Hůry dovedl Budějckou Drbnu k zamyšlení, jak může takhle velká černá skládka několik let žít vlastním životem stranou zájmů vlastníků. Jaká je tedy situace v Hůrách, kdo je vlastníkem dotčených pozemků a mají se...

O2 postihl výpadek sítě na mnoha místech České republiky

Je váš operátor O2 a nemůžete se od rána dovolat? Zmíněného operátora dnes postihl výpadek signálu na mnoha místech ČR a zdá se, že služby stále nefungují.

Policie hledá svědky, kteří pomohli dopadnout dealera drog

Kriminalisté z Českých Budějovic žádají o pomoc. Ve středu večer 5. srpna zastavili v obci Litvínovice automobil, u kterého měli podezření z pašování drog. Tuto skutečnost jim pomohla zjistit dvojice cyklistů, která viděla jak podezřelý vyhazuje...

FOTO: Víkendové raftové závody na kanále v Českém Vrbném

Evropský a Český pohár v raftingu přitáhl o proběhlém víkendu na kanál v Českém Vrbném velké množství návštěvníků a fanoušků. Ti mohli vidět celou raftovou špičku z České republiky a skvělé sportovní výkony.

Hejtman Jiří Zimola ukončil období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola k dnešnímu dni vyhlásil pro celé území kraje „Konec období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru“, které bylo z jeho rozhodnutí vyhlášeno 24. 7. Důvodem je vývoj srážkové situace a postupné zvyšování půdní vlhkosti.

Řidič nadýchal přes tři promile, policisté se nestačili divit

Sobotní večer si za rámeček nedá mladý muž z Protivínska, který po rutinní kontrole policie nadýchal přes tři promile alkoholu v krvi. Ti ho zastavili u benzinové čerpací stanice na silnici první třídy číslo 20.

Na Táborsku nalezli mrtvého motorkáře

Zřejmě tragická dopravní nehoda stojí za smrtí mladého motorkáře na Táborsku. Ten byl dnes v šest ráno nalezen vedle svého stroje u silnice mezi obcemi Podolí a Hlasivo.

Lenka Dusilová přilákala na letní scénu Slavie přes tisíc lidí

Celoprázdninový festival Central Park Slavie zaznamenal ve čtvrtek 13. srpna zatím největší účast, když se na známou českou zpěvačku Lenku Dusilovou a předskokana kapelu The Greens přišlo podívat přes 1 000 lidí. Oba vystupující bavili diváky...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.