Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

OKRESNÍ FOTBAL: Borek pokračuje bez ztráty bodu, jankovský Benda si připsal dva hattricky

Třetí kolo nové sezony má za sebou okresní fotbalový přebor. A sedm víkendových duelů nabídlo znovu spoustu gólů a zajímavých fotbalových okamžikům. Tím vůbec nejzářivějším byl střelecký počin hráče rezervy Jankova Martina Bendy. Mladý forvard totiž nasázel béčku Olešníka šest gólů a jeho tým vyhrál 8:0. Své dva hattricky navíc vzorně rozdělil do obou poločasů. Díky šesti gólům se hned při prvním startu v sezoně vyšvihl do čela tabulky kanonýrů okresního přeboru. O gól za ním jsou Jakub Slavík ze Zlivi a rudolfovský Martin Kocina. Oba v tomto kole také skórovali.

Martin Benda tak svým výkonem zastínil další třígólové střelce tohoto víkendu - Tomáše Kučeru ze Zlivi a Davida Hájka z Borku. Kučera svým hattrickem pomohl k výhře nad Římovem 5:2. David Hájek pak svými třemi góly zařídil výhru Borku na Srubci 3:0 a tři získané body upevnily postavení Borku na čele tabulky. Borek je zatím jediným stoprocentním týmem v aktuálním ročníku. Šestibodový Rudolfov B totiž na hřišti Lokomotivy s místním B-týmem zaváhal, prohrál 2:4 a na čelo už ztrácí tři body.

Dobrá Voda – Hluboká B 4:1 (3:0)
Branky: 8. a 28. Valenta Tomáš, 15. Marek Jakub, 65. Pajerský Petr - 84. Stejskal Petr

Srubec – Borek 0:3 (0:0)
Branky: 50., 59. a 75. Hájek David

Loko ČB – Rudolfov B 4:2 (1:2)
Branky: 26. a 80. Hlavinka Stanislav, 50. Zýka Jonáš z penalty, 67. Kadlec Tomáš - 22. Kocina Martin, 32. Hlavatý Daniel

Borovany – Žabovřesky 1:1 (0:1)
Branky: 88. Bujnovský David - 39. Ryneš David

Olešník B – Jankov B 0:8 (0:4)
Branky: 12., 31., 42., 61., 73. a 84. Benda Martin, 35. a 80. Kočer Daniel

Nové Hrady – Úsilné 4:1 (1:0)
Branky: 42. Brousek Roman, 63. Brousek Jakub, 65. Zajac Martin, 90. Vrobel Michal - 53. Helmich Jiří

Zliv – Římov 5:2 (1:1)
Branky: 2., 50. a 67. Kučera Tomáš, 41. z penalty a 69. Slavík Jakub - 21. Brožka Radek, 56. Chyňava Roman

OP mužů po 3. kole:

Ve III. třídě mužů se povedl skvělý obrat hráčům Kamenného Újezda B. Doma totiž prohrávali v osmé minutě 0:2 s Lišovem B. Do poločasu dokázali vyrovnat a ve druhé půli rozhodli o svém vítězství 3:2. Díky tomu také získali první tři body do tabulky třetí třídy. Po třech kolech už se začíná tabulka soutěže trochu trhat. Na čele se usadilo zatím stoprocentní Lipí, které má devět bodů s průměrem pěti vstřelených branek na zápas a jen se dvěma inkasovanými góly. Naposledy vyhrálo 4:0 v Chrášťanech. Jen o skóre je za Lipím Včelná, která vyhrála 3:0 doma nad Čtyřmi Dvory B.

Rozjetá je i Kamenná, která má šest bodů, jedenáct nastřílených branek ve dvou zápasech a ještě k tomu odložené utkání s Novými Hodějovicemi k dobru.

Co se zatím dá předpokládat zcela s jistotou, tak to je fakt, že se v zápase trefí Michal Ježek z Dívčic i Jan Gruber ze Včelné. Oba zatím skórovali v každém duelu. Ježek dal svůj devátý gól v ročníku Novým Hodějovicím, ale na výhru to nestačilo. Jeho tým prohrál 1:2. Gruber naopak pečetil vítězství Včelné na 3:0 a v tabulce střelců je na druhém místě s pěti zásahy.

Mladé B – Mokré 2:4 (2:1)
Branky: 29. Linhart Tomáš, 41. Moudrý Vojtěch - 10. a 62. Houska Petr, 80. Štumbauer Petr, 87. Kaše Petr

Dívčice – Nové Hodějovice 1:2 (1:1)
Branky: 23. Ježek Michal - 38. Aibl Roman, 88. Dvořák Jan

Černý Dub – Kamenná 1:6 (1:2)
Branky: 28. Kapoun Filip z penalty - 24. Kořínek Vlastislav, 41. a 50. Hanzal Michal, 56. Valíček Roman z penalty, 77. Bašta Vlastimil, 85. Baloun Miroslav

Horní Stropnice – Týn B 2:2 (0:0)
Branky:  65. Haňur Jindřich, 83. Valenta David - 46. Ponec Marek, 58. Brom Jaroslav

Kamenný Újezd – Lišov 3:2 (2:2)
Branky: 36. Stegbauer Jiří, 43. Stegbauer Jiří, 55. Komberec Jiří - 2. Kándl Jakub, 8. Vávra Petr

Chrášťany – Lipí 0:4 (0:2)
Branky: 18. Kastl Zdeněk, 21. Wegenkittl Ondřej z penalty, 75. Cihlář Adam, 86. Svoboda Štěpán

Včelná – Čtyři Dvory B 3:0 (2:0)
Branky: 26. Tondl David (pen.), 35. Polanský Ondřej, 82. Gruber Jan