Motor zejména zásluhou Šenkeříka odváží z Brna tři body

Českobudějovický Motor po výsledkově nevydařených předešlých zápasech v Pardubicích a doma proti Mladé Boleslavi vážil dlouhou cestu, a to do Brna. Utkání s velmi těžkým soupeřem Jihočeši zvládli. Největším podíl na výhře měl obránce Petr Šenkeřík, který v první třetině v rozmezí 50 sekund zaznamenal dva body za gól a asistenci. V závěrečném dějství navýšil vedení Jihočechů ránou od modré čáry a při svém debutu za Motor tak zaznamenal krásné tři body.

Budějovičtí se už po čtyřiceti sekundách dostali před Klimeše, a to konkrétně Gulaš s Pechem. Kapitán Motoru ale zakončil nepřesně. O chvíli později se Pech šikovně uvolnil mezi kruhy, přihrál Jiřímu Ondráčkovi, jenž se pokoušel přihrát na Milana Gulaše, čemuž obrana Komety zabránila. Šikovné křídlo Lukáš Pech už bylo poté úspěšné, když asistovalo u prvního gólu Jihočechů. Od modré čáry pálil Petr Šenkeřík, jenž své působení v Motoru zahájil nejlépe, jak mohl. Jeho střelu Klimeš vyrazil do brusle jednoho z brněnských beků, od něhož se kotouč odrazil za záda domácího brankáře. Stačilo 50 sekund na to, aby Motor vedl o dvě branky. Obránce Petr Šenkeřík úřadoval i u druhého úspěchu svého týmu a vyslal úchvatnou přihrávku mezi defenzívu Brněnských na Jakuba Valského, jehož bekhendový pokus rozvlnil síť podruhé. Motor si tak během necelé minuty získal dvoubrankové vedení a Petr Šenkeřík při své premiéře přidal další bod do svých statistik. Ihned po druhé vstřelené brance se Budějovičtí ocitli v početní výhodě, kterou se jim využít nepodařilo. Kometa si po inkasovaných gólech vytvořila na budějovické hráče tlak, se kterým se hráči z jihočeské metropole dokázali vypořádat. České Budějovice se v první minutce prezentovaly jako velmi agilní tým, který si jde za jasným vítězstvím. Třetí úspěšný zásah mohl zaznamenat Karabáček, střela švihem mrštného forvarda skončila v Klimešově lapačce. Po zaznění sirény, která znamenala konec prvních dvaceti minut, svítilo na světelné kostce skóre, které vyznívalo lépe pro Jihočechy. Do kabin šli s vedením 2:0.

Kometa v prvním dějství toho moc nepředvedla, a tak od prvních vteřin druhé dvacetiminutovky bylo znát, že Jiří Kalous svým svěřencům o pauze vyčinil. Domácí zavřeli Motor v jejich obranné třetině a před Hrachovinou bylo chvíli rušno. Motor měl možnost další přesilové hry, když Bartejs zahákoval Abdula. Budějovickým se vůbec nepovedla, neboť ani jednou nevystřelili na branku soupeře. Paradoxně při hře v plném počtu, a to přímo po nevyužité přesilovce, se Jihočeši dostali ke třem střelám, po kterých se hra přerušovala. Tlak Motoru narůstal. Nebezpečně střílel Bindulis a po něm Pech. Útočnějším týmem byli Jihočeši. Ti v útočném pásmu úspěšně kombinovali a vytvářeli si šance. Českobudějovičtí šli do čtyř díky Valskému a Kometa zavřela svého soupeře v pásmu. Peter Mueller, který je známý svojí produktivitou při přesilovkách, ohrozil Hrachovinu pouze jednou. Brněnská přesilová hra zůstala nevyužita. Obrovskou šanci měli Brněnští v druhé polovině druhé třetiny, když se obránce Štencel vydal dopředu, kde ztratil kotouč a v obraně chyběl. Za druhého obránce se prodral Horký, ale Hrachovina proti němu vyzrál. Při vyloučení Šenkeříka už ale domácí skórovali. Nahození Vladimíra Rotha tečoval Martin Zaťovič a snížil na 1:2. Toto skóre už do konce druhé třetiny zůstalo stejné.

Motor po začátku třetí části hrál znovu přesilovku. A tu proměnil. Snová premiéra Petra Šenkeříka pokračovala, když se prosadil po nabití od Milana Gulaše. Budějovický bek se s tím nepáral a prostřelil Klimeše. Celek z Českých Budějovic poté dokázal ubránit oslabení, což byl jeden z klíčových momentů utkání. Oběma týmům se v dalším průběhu zápasu dařilo střežit střední pásmo a moc příležitostí k vidění nebylo jako v předešlých třetinách. Z otočky zkoušel Klimeše překvapit Voženílek, ale neuspěl. V padesáté čtvrté minutě přidal čtvrtý gól Jihočechů Milan Gulaš, který krátce před skórováním střílel zápěstím, ale vysoko nad. Ihned vzápětí obdržel zpoza brány přihrávku od Martina Hanzla a pumelice budějovického kapitána málem protrhla síť brněnské svatyně. Tříbrankové vedení Motor udržel a z ledu brněnské Komety si po zásluze odvezl tři body.

HC Kometa Brno – HC Motor České Budějovice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Zaťovič (Roth, P. Holík) – 5. Šenkeřík (Abdul, Pech), 6. Valský (Šenkeřík, Piskáček), 43. Šenkeřík (Gulaš), 54. Gulaš (M. Hanzl). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Kis, Zíka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 921. Střely na branku: 21:31.

Brno: Klimeš – Bartejs, Roth, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), D. Mikyska – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – L. Horký, Krištof, Vincour – M. Haščák, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Kusko

Motor: Hrachovina – Piskáček (A), Šenkeřík, Štich, Štencel, Bindulis, Vráblík, Percy – J. Ondráček, Pech (A), Gulaš (C) – D. Voženílek, Karabáček, Venkrbec – M. Hanzl, M. Beránek, Abdul – Valský, Toman, Holec