Měli jsme problém se dostat k nim do pásma, říká Matěj Toman po utkání proti Mountfieldu

České Budějovice zamířily na led svého soka - Mountfieldu HK. Motoru se nepovedla herně i výsledkově první perioda. Ve třetí části sice snížil Martin Hanzl na 1:3, což nestačilo. V utkání byl hodně vidět útočník Matěj Toman, jenž předváděl hodně urputných soubojů o kotouč a také tvrdě, leč čistě narazil na mantinel Radka Smoleňáka.

Zápas proti Hradci nevyšel. Co se nepovedlo?
Nepovedla se nám první třetina. Inkasovali jsme a začali nás přebruslovat. Ve druhé třetině nám při vyloučení oskočili. Dokázali jsme v poslední části snížit, ale už to bohužel nestačilo. Hradec zaslouženě vyhrál.

Byl jeden z problémů přechod přes střední pásmo i časté odskakování puků?
Ano, určitě. My jsme se k nim do pásma sice dostali, ale neměli jsme moc šancí. Zato oni ano. Puky nám odskakovaly, měli jsme problém i s přihrávkami a málo jsme stříleli.

Z Hradce Motor odjíždí bez bodového zisku

Jihočeši zajížděli na královéhradecký led k prvnímu vzájemnému utkání sezony. To vyšlo lépe domácím hokejistům, kteří se v průběhu dostali až do tříbrankového vedení. Motor se jej pak marně snažil dotáhnout. Jedinou trefu českobudějovického celku...

V utkání bylo k vidění hodně samotných pádů. Mohla hrát roli i špatná kvalita ledu?
Moc jsem to nevnímal, ale možné to je.

Ve druhé třetině jste čistě narazil na mantinel Radka Smoleňáka, kterého šel pomstít Richard Nedomlel. Co vám řekl?
Řekl mi, že si mě najde, ale to je hokej. Moc jsem se na led nedostal, a když už ano, chtěl jsem přinést něco týmu. Dělám tu černou práci a je potřeba to dělat dál a dál.

Na ledě jste hlavně na oslabení. Je to jedna z vašich hlavních úloh na ledě?
Chci chodit na led za každé situace, takže jsem rád, že můžu chodit na oslabení, což je důležitá součást zápasu.

Hradec odehrál skvělá oslabení. Ke konci zápasu jste měli možnost čtyřminutové přesilovky, kdy soupeř vyhodil puk z pásma snad desetkrát.
Hráli to skvěle. My jsme se k nim nemohli dostat a nedařily se nám rozehrávky. Přesilovky se nám v sezoně celkem daří, teď nevyšly a musíme je pilovat. Máme skvělé hráče, kteří je dokážou proměňovat.

Přesilovky se nám z větší části daří využívat. Bylo jich ale mnoho proti Hradci nevyužito kvůli přebytečné kombinaci v pásmu, z čehož pramenilo menší množství střelby?
Někdy to vypadá překombinovaně, ale hráči ví, co mají dělat, a hrají je skvěle.

Zatrnulo vám u konce zápasu, kdy si Dominik Hrachovina takříkajíc hrál s pukem, a dokonce s ním za bránou podklouzl?
Mně se to líbí. (úsměv) Může sice z toho vyplynout šance soupeře, ale moc nám pomáhá. Umí skvěle rozehrávat kotouče hluboko k soupeři do třetiny nebo na modrou čáru, z čehož máme tlak.