Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Jihostroj prohrál s Karlovarskem. Tahali jsme za kratší konec, uznal trenér

V Českých Budějovicích se odehrál šlágr 14. kola UNIQA extraligy, ve kterém domácí Jihostroj hostil úřadujícího mistra z Karlových Varů. Jihostroj poháněla maximální povolená kapacita 1000 diváků a vzhledem k domácímu prostředí byl mírným favoritem zápasu. Od počátku ale Českobudějovičtí tahali za kratší konec. Východočeši vyhráli na jihu Čech všechny tři sety a vystřídali Jihostroj na čele extraligové tabulky.

Jihostroj ve šlágru kola přivítal úřadujícího mistra extraligy z Karlovarska. České Budějovice byly jakožto domácí tým mírným favoritem, ale od počátku se dařilo více Východočechům. Karlovarsko si vytvořilo náskok a domácím se nedařilo v útočné činnosti. Z týmu Jihostroje ohrožoval hosty pouze Schouten, který si připsal v prvním setu šest bodů. Jenže Karlovarsko hrálo kompaktněji a mělo lepší příjem. V koncovce si hosté pohlídali náskok a vyhráli 25:21.

Ve druhém setu se očekával tlak Jihočechů. Karlovarsko však opět vstoupilo do setu lépe a ujalo se vedení hned od prvních výměn. Východočeši útočili často a úspěšně středem hřiště. Nejčastějším zakončovatelem hostujících útoků byl Wiese, který dělal Jihočechům největší problémy, a navíc domácí hráče i dvakrát zablokoval. Karlovarsko sice ve druhém setu postupně ztrácelo svůj náskok, ale nakonec si i tak pohlídalo vítězství ve druhém setu – 25:22.

Českobudějovické hráče tlačila k obratu v zápase návštěva na hraně povolené kapacity 1000 diváků. Domácí tým však ani ve třetím setu nedokázal Karlovarsku vzdorovat. Univerzál Jihostroje Schouten se mohl přetrhnout, ale ani jeho dvě esa a celkově sedm bodů domácím nestačilo. Hosté byli lepší na přihrávce a stále zvládali lépe útoky středem hřiště. Ke konci setu si Karlovarsko udrželo vysoký náskok nad Jihostrojem a drama se nekonalo. Východočeši vyhráli třetí set 25:18 a mohli se radovat z celkového vítězství 3:0 na sety.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zápas nebyl podle mých představ. Vary nás přehrály servisem, tlačily nás k tomu, že jsme nemohli hrát středem. Tak jsme šli do plné obrany a bylo to vidět, protože jsme hlavně ze zóny čtyři měli špatnou procentuální úspěšnost. Tam byl hlavní rozdíl. Bohužel jsme celý zápas tahali za kratší konec.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Byl to velký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli lépe. Soustředili jsme se na náš výkon a já jsem klukům říkal, že když budou hrát dobře, tak se výsledek dostaví. Jsem moc rád, že se to vyplnilo.“

Sestavy

Domácí: Mach, Schouten, Licek, Polák, de Amo, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Kriško, Piskáček, Sedláček

Hosté: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Ihnát, Kočka