Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Házenkářky Písku po dvou porážkách na Islandu vypadly z Evropského poháru

Házenkářky Písku se po dvou porážkách s islandským týmem Vestmannaeyjar rozloučily s Evropským pohárem. V osmifinále třetí nejvyšší klubové soutěže na starém kontinentu prohrály Jihočešky v sobotu 20:27 a dnes v odvetě znovu v hale soupeře 29:33.

Přestože měl šestý tým házenkářské interligy za sebou už dvě vyřazovací kola, byly zápasy na Islandu jejich prvním výjezdem za hranice. V prvním kole se dohodly na dvojzápase s bosenským Grude ve vlastní hale a po první výhře 38:27 se druhý duel ani nehrál kvůli marodce v týmu soupeře. V dalším dějství narazily písecké házenkářky na pražskou Slavii, přes niž přešly po výsledcích 34:35 a 27:22.

Jihočeský klub čekala náročná cesta na Vestmánské ostrovy, které se nachází na jihu Islandu. Cesta autobusem, letadlem i lodí trvala 31 hodin. Na Islandu český celek ani v jednom zápase nebyl ani na chvíli ve vedení. V odvetě se sice po brzké sedmigólové ztrátě dokázal ještě do přestávky vrátit do zápasu a snížit na poločasový rozdíl 15:16. Domácí tým ale Jihočeškám víc nedovolil a po změně stran znovu odskočil až o osm gólů.

V obou zápasech byla střeleckou oporou Písku Jana Chlupová, jež byla s celkem 15 góly nejlepší kanonýrkou dvojzápasu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Sport, házená, ženy, Evropský, osmifinále, Vestmannaeyjar, Písek, házenkář, Island, Evropa, mistrovství Evropy