Počasí dnes14 °C, zítra17 °C

Štíři zvítězili ve Znojmě a zajistili si předkolo play off

Již začátek utkání ukazoval, že Znojmo jako favorit duelu nebude mít cestu k vítězství lehkou a také nemusí přijít. První branku vstřelili Jihočeši a následně v úvodu 2. třetiny zlomili nezdary letošní sezóny při přesilové hře a navýšili stav utkání na 0:2.

Gólový náskok vnesl do štírské hry klid, který byl v 28. minutě potrestát na 1:2. Štírská branková síť už se nerozpohybovala. Tomáš Hanák zaznamenal v utkání hattrick. Konečný stav ukání 1:5 za poměru střel 20:18 ukázal, že se i s vrcholem tabulky 1. ligy mužů  dá hrát a je možné bodovat.

„Zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotí trenér Štírů Lukáš Malý. „Zasloužená prohra. Budějovický nás vycvičili svou nasazeností a uvolněností v rámci hry,“ tak hodnotil zápas znojemský trenér Jan Šťasník. Tým Lukáše Malého ukončil dlouho vítěznou šňůru 14 výher týmu Jana Šťastníka. Nejlepším hráčem utkání hostí se stal gólman Tomáš Švehla.

V sobotu od 16:30 nastoupí Štíři před domácí publikem a soupeřem jim bude DDM Florbal Chomutov, šestý tým tabulky.