Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Vondrka: Ještě před deseti dny jsem nebyl rozhodnutý, že se vrátím

Premiérový start v sezoně si během včerejšího zápasu připsal hokejový útočník Michal Vondrka, jenž se v týdnu definitivně rozhodl pokračovat v kariéře a opět podepsal smlouvu s mateřskými Českými Budějovicemi. Čtyřicetiletý matador se zařadil do elitní formace Motoru vedle Milana Gulaše a Lukáše Pecha a nakonec mohl slavit výhru 2:1 nad Hradcem Králové.

„Návrat jsem si maximálně užil. Divácká kulisa byla úžasná, fandilo se. Zápas byl vyrovnaný a vyhráli jsme gólem z konce zápasu. Co více si přát? Možná jsem mohl ještě dát gól, ale to bych asi chtěl moc," řekl Vondrka v rozhovoru pro klubový web a poukázal na skutečnost, že duel rozhodl obránce Roman Vráblík trefou v 58. minutě.

Vondrka po minulém ročníku uvedl, že uvažuje o konci aktivní kariéry. Přes léto ale trénoval, v minulých týdnech se zapojil do přípravy v Českých Budějovicích a dnes odehrál téměř 19 minut. „Myslel jsem si, že to bude horší, ale necítil jsem se úplně blbě. Pomohl mi trenér, že mě dal s klukama do lajny a chodili jsme dost často na led, to je vždy lepší. Na to, že jsem hrál po sedmi měsících, tak to nebylo vůbec špatné," uvedl Vondrka.

Motor doma poráží Hradec a bere tři body

Pátek, 4. listopadu 2022, 20:21Hokej

Jihočeši po venkovní prohře v Litvínově přivítali na svém ledě královéhradecký Mountfield. Zaplněné ochozy Budvar arény sledovaly vyrovnané utkání, které nakonec rozhodl v sedmapadesáté minutě Roman Vráblík. Motor potvrdil dobrou formu v domácích...

O tom, že bude v kariéře pokračovat, se prý rozhodl spontánně až teď. „Ještě před deseti dny jsem nebyl rozhodnutý. Do poslední chvíle jsem to nevěděl," řekl bronzový medailista z mistrovství světa 2012, který v roce 2008 získal extraligový titul se Slavií. „Dal jsem na svůj pocit, ale přála si to i rodina a děti. Uvidíme, jak to půjde dál," podotkl Vondrka.

Autoři | Foto hcmotor.cz

Štítky Sport, hokej, extraliga, 18. kolo, České Budějovice, Hradec Králové, Vondrka, FOTO, Michal Vondrka, Madeta Motor České Budějovice, kariéra, Mountfield Hradec Králové, Milan Gulaš, Lukáš Pech, Roman Vráblík, Mistrovství světa v ledním hokeji, HC Slavia Pra