U Litvínovic se znovu objevila bílá srna. Tu poslední měl zardousit pes

Letos v červnu zveřejnily Litvínovice na sociálních sítích příspěvek, že bílá srna, která u obce dlouhé roky žila, zemřela. Zardousit ji měl pes. Příspěvěk tehdy vyvolal velké emoce a lidé byli ze smrti neobvykle zbarveného zvířete smutní. Nyní ale mají důvod k radosti. U obce se totiž objevila nová bílá srna.

Zvíře měl u Litvínovic spatřit jeden z občanů. Srnu natočil a obec video zveřejnila. „Máme pro Vás skvělou zprávu. U Litvínovic jeden z občanů opět spatřil bílou srnu,“ stojí u videa, které na Facebooku získalo přes tisíc lajků.

Bílá srna se u obce objevovala už v minulosti. Letos v černu ji ale měli najít mrtvou. „Bohužel máme smutnou zprávu. Jedna ze zajímavostí, která se u nás již třetím rokem objevovala, byla bílá srna. O víkendu jsme dostali zprávu, že bohužel leží mrtvá mezi druhým a třetím rybníkem v Litvínovicích," napsali tehdy na Facebook zástupci obce.

Bílou srnu si v Litvínovicích oblíbili, o víkendu ji zardousil pes. Incident rozpoutal debatu

Bílá srna žila v obci Litvínovice u Českých Budějovic poslední tři roky a za tu dobu si ji řada místních velice oblíbila. O to větší byl jejich šok, když se dozvěděli, že ji o víkendu zardousil zaběhnutý pes.

Bližším ohledáním bylo zjištěno, že ji měl nejspíše zardousit pes. Srna se u obce objevovala i s mládětem. „Tak snad ji zase nazardousí pes,“ komentovali nové video lidé. 

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Litvínovice, bílá srna, Českobudějovicko, zardousil pes

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.