Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Strakonicko

Zcela neprůjezdná byla silnice I/4 u Kbelnice na Strakonicku. Srazilo se tady šest aut. Při nehodě se zranilo pět lidí, na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Policisté hledají dívku z Dětského domova Počátky. Ta zmizela během povolené vycházky, kdy navštívila svou matku ve Strakonicích. V pondělí 15. dubna se měla vrátit, to se však nestalo. Svědci mohou volat na linku 158.

Strakoničtí vojáci se připravují na přezbrojení. Na Doupově cvičili novou taktiku

Strakoničtí vojáci se připravují na převzetí moderního protiletadlového kompletu SPYDER. To si mimo jiné vyžádá i změnu organizační struktury jednotky, která bude tento zbraňový systém obsluhovat. Hlavním cílem taktického experimentálního...

Parkování ve Strakonicích mírně zdraží. Město bude instalovat nové automaty

Ve Strakonicích uvedou do provozu nové parkovací automaty. Jejich instalace podle vedení města představuje významný krok k zajištění pohodlnějšího a efektivnějšího parkování pro místní i návštěvníky.

Hasiči našli po požáru v karavanu tělo člověka. Policie nařídila pitvu

Tragický konec má požár, ke kterému vyjížděli hasiči v noci na středu. V Katovicích na Strakonicku hořel karavan, ve kterém zemřel člověk. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem vyšetřování.

Strakonický učitel vyrábí dudy, hraje na ně a učí na ně hrát

Před pěti lety se strakonický učitel hudby Patrik Ředina začal naplno věnovat dudám. Pochází z města, kde má tento hudební nástroj velkou tradici, a i dřív k němu měl blízko. Ale od roku 2019 dudám zcela propadl. Vyrábí je, hraje na ně, ladí je a...

Písečtí policisté pátrají po řidiči dodávky nebo menšího nákladního auta, který mohl dnes ráno způsobit dopravní nehodu u Sedlice na Strakonicku. Při nehodě se zranili tři lidé, dva z toho utrpěli těžká zranění.

Řidič v mlze nedal přednost. Po nehodě skončili dva lidé v nemocnici

Dopraví nehoda se dnes stala nedaleko Strakonic. Řidič jednoho z vozidel tam nedal přednost autu jedoucímu od Písku. Po následném střetu skončili oba řidiči v nemocnici. Test na alkohol byl negativní.

Vojáci hledali na jihu Čech místo letecké havárie. Ultralight našli v hangáru

Netradiční zásah za sebou mají policisté, hasiči i vojáci. Na Strakonicku pátrali po místě možné letecké havárie, nakonec se však ukázalo, že se letoun nachází v hangáru. Nikomu se tak nic nestalo.

Zítra začne rekonstrukce Volyňské ulice ve Strakonicích

Již zítra v pondělí 4. března začnou práce na plánované opravě Volyňské ulice ve Strakonicích. V tiskové zprávě o tom informovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Investice vyjde na 146 milionů korun bez DPH.

Strakonicko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.