úterý 2. června 2020 Jarmil

Strakonicko

PÁTRÁNÍ: Matka na den dětí nahlásila zmizení syna, naposledy ho viděla na konci května

Strakoničtí policisté pátrají po pohřešovaném muži, který zmizel 21. května a do této doby se nikomu neozval. Matka jeho zmizení nahlásila včera. Policie se s pomocí při pátrání obrací i na širokou veřejnost.

Strakonická nemocnice ruší centrální třídící místo. Triáž už bude probíhat na pracovištích

Vedení strakonické nemocnice ruší do dnešního dne centrální třídící místo, které u recepce fungovalo od začátku dubna. Pacienti teď budou tříděni podle možného rizika onemocnění novým koronavirem na jednotlivých pracovištích.

U vážné nehody na Strakonicku přistával záchranářský vrtulník, dva lidé se těžce zranili

Na Strakonicku se dnes ráno stala vážná dopravní nehoda. Při čelním střetu osobáku s náklaďákem se těžce zranili dva lidé, pro které letěl vrtulník letecké záchranné služby. Provoz byl v tomto úseku omezen.

Strakoničtí vojáci testují lidi na koronavir, nejčastěji v domovech pro seniory

Brzy ráno vyjíždějí do terénu a vrací se až večer. Každý den provádějí 100 až 150 testů na koronavirus. Desítky hodin tráví v neprodyšných ochranných oblecích. Tak v současnosti vypadá služba armádních zdravotníků ze strakonického 25....

Muž zůstal zaklíněný pod čtyřkolkou, záchranáři už mu nedokázali pomoci

Včerejší den se na jihočeských silnicích nesl ve znamení dopravních nehod. Hlídky nejčastěji řešily cyklisty a motorkáře. Bohužel nejtragičtěji dopadla nehoda na Českokrumlovsku, kde zemřel řidič čtyřkolky.

Jak se budete chovat k vozidlu, tak se vozidlo bude chovat k vám,  radí strakoničtí instruktoři novým řidičům

Strakonický 25. protiletadlový raketový pluk má dvanáct nových řidičů nákladních vozidel. Tento týden završili téměř čtyřtýdenní výcvik a prošli závěrečnými zkouškami.

Rok se vyhýbá nástupu do vězení, muž může stále podvádět lidi po celé České republice

Strakoničtí policisté stále pátrají po muži, který se už rok vyhýbá nástupu do vězení. Za mříže ho poslal Okresní soud Jeseník za podvody páchané po celé České republice. Lidem například nabízel vstupenky na fotbalové zápasy, které ale nikdy...

Profesní skupiny na jihu Čech od dnešního dne podstupují testy na koronavir

Zástupci profesních skupin – hasičů, zdravotníků, policistů nebo řidičů – na Strakonicku a Písecku ode dneška podstupují testy na koronavirus. Jde o součást projektu, který má ukázat případnou přítomnost protilátek u 2 tisíc vybraných lidí ve...

Na Strakonicku a Písecku začalo testování, které u lidí zjistí přítomnost protilátek na koronavir

Od dnešního dne začala na Strakonicku srovnávací studie, která má zjistit přítomnost protilátek SARS-CoV-2 u občanů i profesních skupin z první linie. Ve čtvrtek pak testování proběhne na Písecku.

VIDEO: Ujíždějícího řidiče zastavil až varovný výstřel, hrozí mu tři roky ve vězení

Policisté z Vodňan za sebou mají náročnou službu. V sobotu totiž pronásledovali řidiče, který nereagoval na výzvu k zastavení, a naopak sešlápnul plyn a před hlídkou začal ujíždět. Po dvanáctikilometrové zběsilé jízdě mu cestu zkřížil spadlý strom...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.