čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Drbna

DRBNA HISTORIČKA: Nádraží mohlo stát u cukrovaru

Na konci roku 2022 by se měly Budějce konečně dočkat opraveného vlakového nádraží. Jak to ale bylo s touto budovou v historii? Kdy se začalo o novém nádraží jednat a proč vznikla lávka do Pětidomí? To se dozvíte v dalším povídání Jana Schinka.

Jihočeští podnikatelé si stěžují na chaos, byrokracii a nedostupnou státní pomoc

Příjmy z cestovního ruchu jsou pro jižní Čechy důležité. Zdejším majitelům restaurací a hotelů proto vadí, že vláda nedělá dost proto, aby jim pomohla v této nelehké situaci, kdy kvůli pandemii COVID-19 museli přerušit svoji činnost.

DRBNA HISTORIČKA: Zlatý most radnici vynášel

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko zaměřil na Zlatý most. Víte, proč se jmenuje Zlatý? Do roku 1914, kdy přes most jezdily tramvaje, museli cestující před mostem vystoupit, přejít pěšky na druhou stranu, tramvaj přejela prázdná, a za...

Březnová drbňátka ovládly holčičky. Vítězkou je Kateřina Benedová

Hlasování o drbňátko března je u konce. Nejvíce hlasů od čtenářů získala Kateřina Benedová. Stříbrnou příčku obsadila Rozálie Michálková a třetí skončila Terezie Tauberová. Gratulujeme!

Zastupitelská bitva na palubovce sportovní haly

Po třech měsících se sešlo zastupitelstvo města. Kvůli pandemii koronaviru se jednání přesunulo do sportovní haly. Neobvyklé podmínky, neobvyklý průběh?

DRBNA HISTORIČKA: Na Ovocném trhu stála dřív kašna. Dnes je prostor prázdný

Víte, k čemu dříve sloužil prostor za Černou věží? A co všechno se na tomto malém náměstíčku nacházelo? Právě této lokalitě se v dalším dílu Drbny historičky věnuje Jan Schinko.

DRBNA HISTORIČKA: Hostinec U Hromádků navštěvovala lepší společnost

V dnešním dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval na dům s podloubím zvaný U Hromádků. Víte, kde tento dům v Budějcích najdete? A jaké hostince zde dřív byly?

(NE)OBYČEJNÍ: Uživatele drog už na ulici za ty roky poznám, říká Kamil Podzimek z Jihočeského streetwork Prevent

Kamil Podzimek pracuje už 15 let jako terénní pracovník programu Jihočeský streetwork Prevent. Věnuje se lidem, kteří užívají návykové látky. Pomáhá jim zbavit se závislosti, ale také minimalizovat některá zdravotní rizika. Co je na jeho práci...

Časy se mění a my s nimi

pátek, 1. května 2020, 20:47Blogy a komentáře

Časy se mění a my s nimi

A jak s rodinou trávíte čas vy?

DRBNA HISTORIČKA: Hradby neměly podle radnice cenu. Prodávala je soukromníkům

V dnešním dílu Drbny historičky se podíváme na slepé rameno Malše. Víte, kolik století prošlo touto lokalitou? A jak stará je polygonální bašta, která byla postavena při zpevňování hradeb? Dozvíte se v dalším povídání Jana Schinka.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.