sobota 1. října 2022 Igor

Drbna

DRBNA HISTORIČKA: Domovní čísla zavedla Marie Terezie od roku 1770

V dalším dílu seriálu Drbna historička se dozvíte něco o historii domu číslo 23 v České ulici. Na průčelí domu jsou ve štuku tři zlaté hrušky, dostal proto jméno U Tří hrušek. Kromě toho se Jan Schinko podíval také na to, jak se dříve ve městě...

KOMENTÁŘ: Jakou hodnotu má "produkt" Český fotbal?

Zatímco část fotbalové veřejnosti volá po větších částkách za televizní práva, sundávají se před stadionem Plzně fanouškům v dešti boty. Tuzemský fotbal čeká ještě dlouhá cesta. Zlepšení kultury na stadionech a dlouhodobá a kontinuální práce na...

DRBNA HISTORIČKA: Sochu Jana Žižky měl dostat Tábor. Nakonec byla umístěna na budějcké náměstí

Jan Schinko připravil v dalším dílu Drbny historičky povídání o soše Jana Žižky z Trocnova. Ta byla na náměstí před radnicí slavnostně odhalena na začátku října 1951. Kde měla původně stát? A kdo je jejím autorem? I to se dozvíte v dnešním textu.

Točí se tu dokola ty stejný sr*čky. Komedie, co nejsou vtipný, říká tvůrce filmu Párty Hárder

Rapper, režisér, scénárista, herní vývojář a hudebník. To je Martin Pohl známý také jako Marty vystupující pod pseudonymem Řezník. Pod čím je rodák z Rumburku podepsán, toho jsou plná média. Nejinak tomu bylo po představení zatím posledního...

SOUTĚŽ: Volejbalová extraliga startuje v sobotu. Vyhrajte permanentku na Jihostroj

Už 24. září čeká České Budějovice úvodní duel extraligy ve Sportovní hale. V minulé sezoně vybojoval Jihostroj třetí místo a medailové pozice by rád atakoval i v ročníku 2022/23. Pokud chcete být u toho a chodit celou sezonu na utkání Jihostroje...

Voliči, ptejme se politiků, co udělali a chystají

Již brzy nás čekají komunální volby, které rozhodnou, kdo povede naše města a obce v následujících čtyřech letech. Je třeba kandidáty, jak se říká, pořádně grilovat.

DRBNA HISTORIČKA: Dům číslo 29 v České ulici. Co znamená latinsky psaný chronogram na fasádě?

Jan Schinko se v dalším dílu Drbny historičky věnoval domu číslo 29 v České ulici. Před několika lety na něm byl opravený chronogram. Co přesně znamená? A jaký je jeho význam? I to se dozvíte v dalším textu budějckého historika.

V devátém kole Fortuna ligy se v domácím zápase utká Dynamo s týmem SK Sigma Olomouc

Po neúspěšném utkání se Slavií se Dynamo pokusí zajistit všechny body na domácím hřišti proti týmu z Olomouce. V sobotu 17. září bude Dynamo hrát znovu od 16 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji na webu, ale vy si o ně s námi můžete zasoutěžit.

DRBNA HISTORIČKA: Firma Julius Škrlandt sídlila v Rudolfovské ulici

V dnešním dílu Drbny historičky se autor podíval na historii firmy Julius Škrlandt, která sídlila na Rudolfovské. Víte, čím se firma zabývala? A proč z ní později Julius Škrlandt vystoupil? I to se dozvíte v dalším textu Jan Schinka.

Vyhrajte vstupenky na legendární slavnosti piva

Open-air hudební a pivní slavnosti začínají na českobudějovickém Výstavišti v pátek 16. září. Pivovary a minipivovary budou letos soustředěny hned za hlavní bránou areálu, samozřejmě je doplní stánky s občerstvením.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.