čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Táborsko

Posila pro Táborsko. Jihočechy posílil brankář Sparty

Kádr druholigového Táborska posílil třiadvacetiletý brankář František Kotek. Mladý fotbalista chytal v uplynulé sezoně za B tým pražské Sparty. Kotek už se představil v přípravném utkání, když Jihočeši podlehli Plzni 0:3.

VIDEO: Na Táborsku se objevilo tornádo, potvrdili meteorologové

Český meteorologický ústav (ČHMÚ) potvrdil výskyt slabého tornáda síly IF1, které se 29. června objevilo na Táborsku. Meteorologové zjistili, že se vír dotkl země a poničil mimo jiné stromy. Tornádo vzniklo u vesnice Kundratice a poté se...

Kulový blesk je připravil o střechu nad hlavou. Dcera založila sbírku na pomoc rodičům

Během několika chvil přišli o střechu nad hlavou. Dům Škaloudových v Raděticích u Bechyně zasáhl před několika týdny kulový blesk, který způsobil škodu ve výši stovek tisíc korun. Jejich dcera Lenka Škaloudová se proto rozhodla založit sbírku.

Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech může vzdělávat psychology

Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech (DPN) získala od 1. července 2022 akreditaci pro vzdělávání v oblasti klinické psychologie. Zařízení tak může až do června roku 2027 poskytovat areálu teoreticko-praktickou část vzdělání pro mladé...

Tábor chce přilákat zubaře. Město nabídne stipendium a půjčku

Tábor plánuje zvýšit počet zubařů, kteří v jihočeském městě chybí. Zastupitelé proto schválili dva kroky, kterými chtějí zdravotní péči posílit. Prvním je dotační stipendium na podporu budoucích zubních lékařů a druhým bezúročná půjčka.

S dopravním omezením musí počítat řidiči na dálnici, která spojuje Prahu a České Budějovice. Mezi 91. a 92. kilometrem ve směru z hlavního města došlo k sesuvu půdy. Voda se tam rozlila do všech jízdních pruhů.

Na trať mezi Táborem a Bechyní se vrací Bobinka a Elinka

Už v sobotu 2. července se na železniční trať mezi Táborem a Bechyní vrátí historická lokomotiva Bobinka a historický motorový vůz Elinka. Zájemci mohou spoje využít až do konce srpna každou sobotu, kdy budou vlaky vyjíždět na první...

Řidič vjel na stezku pro cyklisty a chodce, kde se zasekl

Netradiční událost řešili včera strážníci v Táboře. Pětasedmdesátiletý řidič SUV tam vjel na stezku určenou pro cyklisty a chodce. Značek nedbal, jel dál a nakonec se v úzké části zasekl. Způsobil škodu na autě i městu.

Táborsko získalo posilu se zkušenostmi z polské ligy. Loučí se Holiš

Druholigové Táborsko posílil stoper Michal Bezpalec. Na svém kontě má přes 60 ligových startů a uplynulé roky sbíral zkušenosti v Polsku. Klub naopak opouští obránce či defenzivní záložník Roman Holiš. Dukla Praha za něj zaplatila výstupní klauzuli....

Na D3 ve směru z Prahy havaroval kamion. Řidiči musí počítat se zdržením

Dopravní policisté zasahují u nehody kamionu na D3. Řidič havaroval na 106. kilometru u Veselí nad Lužnicí ve směru z Prahy. Po dobu vyšetřování tam bude jeden jízdní pruh uzavřený, informovala policie.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.