neděle 26. června 2022 Adriana

Zdraví

V Jihočeském kraji stoupá počet případů lymeské boreliózy

V Jihočeském kraji stoupá počet případů lymeské boreliózy. Hygienici zaznamenali v posledním týdnu 25 případů této nemoci, kterou přenášejí klíšťata. Od začátku roku se jedná o 135 pacientů s lymeskou boreliózou, loni v tomto období jich bylo o...

Helma na kolo? V každém věku patří na hlavu automaticky

V roce 2021 zemřelo 43 cyklistů. Svoji hlavu nechránilo v době nehody přes 72% z nich. Nejtragičtější následky jsou u cyklistů ve věku nad 55 let, kterých v uplynulém roce zemřelo 27. Opět proto v pokračování kampaně Tým silniční bezpečnosti...

Horko a naše tělo: Sport nemusí být tabu, důležité je hlavně pít

Tropické počasí je často fyzickou zátěží pro naše tělo. Řada lidí má v horku strach z infarktu, avšak většinou zbytečně. Pokud budeme poctivě dodržovat pitný režim, nemusíme se podle lékařů bát ani přiměřeného sportu.

V Nemocnici České Budějovice skončila rekonstrukce Gastroenterologického oddělení

Tři měsíce po otevření nového endoskopického centra Gastroenterologického oddělení skončila v českobudějovické nemocnici také rekonstrukce ambulantní části tohoto pracoviště. Kromě jiného tam je šest samostatných ambulancí.

SÚKL: Pravděpodobnou souvislost s očkováním proti covidu má jedno úmrtí

Pravděpodobnou souvislost s očkováním proti covidu-19 má podle ředitele sekce registrací Státního ústavu pro kontrolu léčiv Tomáše Boráně jedno úmrtí v Česku. Řekl dnes na tiskové konferenci. Šlo podle něj o trombózu a snížení počtu krevních...

Hygienici na jihu Čech zatím zaznamenali 17 případů encefalitidy

Jihočeští hygienici letos do nynějška zaznamenali zatím 17 případů klíšťové encefalitidy. Je to o deset víc než ve stejném období loni. Český hydrometeorologický ústav navíc předpovídá mimořádnou aktivitu klíšťat.

Špičková péče je zejména o lidech, říká mladý lékař písecké nemocnice

Sedmadvacetiletý Jiří Novotný je jedním z řady mladých lékařů, kteří po dokončení studia medicíny nastoupili do Nemocnice Písek. Namísto „anonymní“ velké nemocnice si tento rodák z Tábora zvolil práci v píseckém zdravotnickém zařízení. Právě v...

Prachatická nemocnice v létě uzavře operační sály a porodnici

Nemocnice Prachatice si na léto připravila některé investice s cílem zmodernizovat operační sály a další zázemí. Kvůli tomu musí pacienti počítat s omezeními, které se dotknou například operačních sálů či porodnice.

Na jihu Čech potvrdili hygienici 99 případů případů lymeské boreliózy

V Jihočeském kraji platí i nadále mimořádná aktivita klíšťat. Hygienici v minulém týdnu potvrdili 99 případů lymeské boreliózy, přibylo jich 17. Ve srovnání s loňským rokem je větší také počet případů klíšťové encefalitidy.

Letečtí záchranáři cvičili evakuaci z vodní hladiny. Náročný zásah probíhal v Plané

Na řece Vltavě nad jezem u malé vodní elektrárny v Plané u Českých Budějovic proběhlo tento týden cvičení. Letečtí záchranáři se připravovali na záchranu pacienta z vodní hladiny. Náročný zásah vyžaduje přesnou koordinaci všech zúčastněných.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.