Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Kultura

KULTURNÍ TIPY: Začíná Den architektury. V Žižkárně budou farmářské trhy, na Sokoláku western

Přelom září a října je tady a s ním také přehled toho, kam můžete o nadcházejícím víkendu vyrazit. Koná se několik tradičních poutí, začíná festival Den architektury, připravena je Drakiáda na Složišti nebo Budějovický western na Sokoláku. V...

Přijďte si užít podzimní trhy na náměstí ve Křemži

Letošní podzimní Sousedské trhy se v sobotu budou nést v duchu podzimní úrody, dobrého jídla a pití s chutí jablek, hrušek a švestek, vůní pečeného masa a rozmanitých specialit z kuchyní našich sousedů starousedlíků i těch, které sem přivedl...

Výstava minerálů, šperků a esoteriky se koná na výstavišti v Českých Budějovicích

Ve dnech 30. 9. - 1. .10 2023 se bude konat v Českých Budějovicích mezinárodní výstava minerálů, šperků a esoteriky. Celá výstava bude prodejní. Určena je pro sběratele minerálů, obdivovatele originálních krásných šperků a také příznivce esoteriky.

Vstupenky na integrační hudební festival ARPI.DAY ještě jsou. Zahrají Mirai, Pokáč, Tomáš Klusi i Martina Pártlová

V sobotu 23. 9. 2023 bude na českobudějovickém Výstavišti rušno. Odpoledne se tu v pavilonu T potkají výrazní interpreti i kapely české hudební scény. 

KULTURNÍ TIPY: Pivovar zve na slavnosti, areál univerzity hostí rugbyový den

Bohatý kulturní program čeká v nadcházejících dnech na obyvatele a návštěvníky Jihočeského kraje. Ti mohou vyrazit na slavnosti v areálu pivovaru, módní bazar či hasičský den. Akce se konají po celém kraji.

Dřevosochařské sympozium proběhlo před areálem Jihočeské zoologické zahrady

V týdnu 13. - 17. září. 2023 proběhlo před areálem Jihočeské zoologické zahrady již několikáté Dřevosochařské sympozium s názvem „Svět zvířat“. Sympozium pořádal Jihočeská kraj, odbor kultury a památkové péče ve spolupráci se Zoo Hluboká.

Jihočeské divadlo uvede v nové sezoně 15 premiér. Hrát bude i v Malém pivovaru

Jihočeské divadlo chystá do nadcházející 104. sezony několik novinek. Představí hned 15 premiér, které uvede i na nově opraveném podiu v hlavní budově divadla nebo v prostorách Malého pivovaru. Od ledna nastoupí do funkce nová ředitelka divadla...

Památky na jihu Čech navštívily při Dnu evropského dědictví stovky lidí

Několik stovek lidí navštívilo v sobotu památky na jihu Čech při příležitosti Dnů evropského dědictví. Například zámek Hluboká nad Vltavou zpřístupnil při akci historickou zámeckou vodárnu na břehu řeky Vltavy.

Zábava na plný plyn. Obchodní centrum Čtyři Dvory obsadí závodní autíčka Hot Wheels

Herní zóna, mega překážková dráha, dopravní hřiště nebo Hot Wheels chalenge. Na to všechno se mohou těšit fanoušci závodních autíček v Obchodním centru Čtyři Dvory v sobotu 23. září. Zábava tady totiž pojede celý den na plný plyn.

Samson si připsal další mezinárodní úspěch. Oslavit jej můžete při Slavnostech pivovaru

Po roce nejstarší českobudějovický pivovar Samson vybojoval další mezinárodní úspěchy. Významná ocenění získal mimo jiné Samson Bock, Tmavý ležák či Nachmelený ležák. Nejen to mohou oslavit návštěvníci pivovaru už 23. září, kdy se v jeho areálu...

Kultura  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.