Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

Doprava

U Strážného na Prachaticku začne oprava I/4, měsíc se bude jezdit kyvadlově

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne 7. června opravovat čtyři kilometry dlouhý úsek silnice I/4 nedaleko Strážného na Prachaticku u hranic s Německem. Práce potrvají zhruba měsíc, jezdit se bude kyvadlově.

Poplatky za dálnice zdražily ve dvou sousedních státech

Při letním cestování autem do zahraničí musí řidiči počítat s mírným zdražením za využití dálnic. Poplatky za dálnice proti loňsku zdražily na Slovensku a v Rakousku, od poloviny června pak zdraží také ve Slovinsku. V jiných evropských zemích,...

Český Krumlov začne opět měřit rychlost aut, nově na třech místech

Na třech silničních úsecích v Českém Krumlově budou nejdéle do začátku prázdnin opět radary měřit rychlost. Město tím navazuje na jejich předchozí provoz, díky nim se zklidnila doprava. Radary byly mimo provoz od podzimu do současnosti, protože...

Silnice v Kájově je po více než třech měsících opět průjezdná

V Kájově na Českokrumlovsku silničáři dokončili opravu protihlukové stěny podél silnice I/39, na níž byl kvůli tomu od poloviny února omezen provoz. Nyní je průjezd obcí bez výraznějších omezení.

FOTO: V Táboře pokračuje oprava hráze, v plánu je další noční omezení

V centru jihočeského Tábora pokračují práce spojené s opravou hráze Jordánu. Technicky náročná rekonstrukce si vyžádá další noční uzavírku, kvůli které se omezí některé spoje městské hromadné dopravy. Naplánovaná je na nadcházející víkend.

Na jihu Čech čekají řidiče omezení u Mirovic, ve Lnářích, na D3 i v Týně

Řidiče čekají přes léto na jihu Čech dopravní omezení na více místech. Silničáři rozšíří vozovku na tahu I/20 v obci Lnáře na Strakonicku, kvůli opravě mostů u Mirovic na silnici I/19 se bude jezdit do konce roku kyvadlově. Do poloviny července...

V Jihočeském kraji dnes začíná na jedenácti linkách sezonní provoz cyklobusů

V Jihočeském kraji dnes začíná sezonní provoz cyklobusů. Spoje dopravují především turisty na Šumavu, k lipenské nádrži, do Novohradských hor, k přehradě Orlík, do okolí Třeboně či do České Kanady. Provoz cyklobusů potrvá do konce září.

ŘSD začne opravovat most u Ševětína. Práce potrvají dva týdny

Už příští týden začne Ředitelství silnic a dálnic u Ševětína na Českobudějovicku opravovat jeden z mostů na D3. Práce potrvají dva týdny a omezí jeden jízdní pruh v každém směru dálnice. Hotovo má být 9. června.

Kácení lesa nemá vliv na letošní zahájení provozu, tvrdí letiště

Kácení nejspíš čeká část lesa poblíž ranveje Jihočeské letiště České Budějovice. Akce by se měla dotknout území o rozloze téměř 40 hektarů. Vyplývá to z údajů na úřední desce Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Soud prohlásil konkurz na zadlužené Jindřichohradecké místní dráhy

Insolvenční soud prohlásil konkurz na Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD). Firma je od podzimu v úpadku a provoz vlaků na úzkokolejce v říjnu zastavila. Věřitelé včera na schůzi u soudu neschválili společností navrhovanou reorganizaci. JHMD...

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.