středa 8. dubna 2020 Ema

Společnost

S onemocněním covid-19 zemřel první člověk v jižních Čechách

Hygienici evidují v Jihočeském kraji za dnešek tři nové případy koronaviru, celkem jich je 123. V regionu zemřel první pacient s nemocí covid-19. Šlo o ženu starší 65 let, měla několik dalších závažných onemocnění. Čtyři pacienti se z nemoci...

Hygienici na jihu Čech potvrdili další tři případy onemocnění koronavirem, čtyři lidé se uzdravili

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali na jihu Čech hygienici tři nové verifikované případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k dnešní šesté hodině večerní v regionu zvýšil na 123. Dva nové případy...

SOUTĚŽ: Hlasujte pro drbňátko března

Hlasování o drbňátko února je u konce. Nejvíce hlasů získal od čtenářů Budějcké Drbny Roman Klimeš! Na druhém místě skončila Vivian Votavová a třetí příčku obsadil Matyáš Hoďánek. Gratulujeme!

V noci na středu bude nejjasnější úplněk roku

V noci z dneška na středu bude nejjasnější úplněk roku, takzvaný superúplněk. Úkaz se na obloze objeví letos podruhé, další nastane v květnu. Astronomové jako superúplněk označují úplněk v době, kdy je Měsíc na své eliptické dráze k Zemi nejblíže.

Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna

Poslanci v úterý prodloužili nouzový stav v Česku. Z možných variant odhlasovali prodloužení do konce dubna. Samotnému hlasování přecházela skoro šestihodinová debata. Kabinet původně žádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do pondělí 11....

Třídím nebo recykluji? Pojďme si vysvětlit základní pojmy týkající se odpadu

Jaký je rozdíl mezi tříděním a recyklováním? A co znamenají například pojmy re-use, upcyklace, downcyklace, LCA a další. S odpady se pojí řada termínů, ve který nemá mnoho lidí jasno. Pojďme si společně ujasnit ty nejpoužívanější.

V Budějcích je kvůli viru zrušené hrkání, lákalo stovky lidí

Kvůli vládním omezením spjatým s koronavirem zrušili letos organizátoři velikonoční hrkání v Českých Budějovicích, do nějž se poslední roky zapojovaly stovky lidí. Zakladatel tradice, divadelník Víťa Marčík, tak po dlouhé době stráví svátky s...

Viva Bambini, škola, která věří v potenciál každého dítěte, přijímá žádosti o přijetí k povinné školní docházce

Škola, která respektuje individualitu každého dítěte… Škola, která staví na atmosféře klidu a harmonii... O kom je řeč? O budějcké Montessori škole Viva Bambini, jež od středy 1. dubna přijímá žádosti o přijetí k povinné školní docházce.

Letošní ročník Vesnice roku se konat nebude

Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku rozhodli o zrušení letošního ročníku. Konat se nebudou ani akce, které se soutěží souvisejí. Přihlášky a uhrazené registrační poplatky budou obcím vráceny.

Hejtmanka Ivana Stráská informuje o novinkách v kraji ohledně koronaviru

Hejtmanka Ivana Stráská informuje o novinkách v kraji ohledně koronaviru. V krajích by se měl brzy rozjet projekt chytrá karanténa. Právě to bude tématem středečního rozhovoru hejtmanky s ministrem obrany a Romanem Prymulou.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.