neděle 9. srpna 2020 Roman

Uprostřed jihočeských lesů, luk a strání bude živo

Sedmnáctý ročník kultovního hudebního festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice je za dveřmi, vlastně už bere za kliku. Začíná totiž už zítra, ve čtvrtek 29. června. A od tohoto dne bude uprostřed jihočeských lesů, luk a strání opravdu živo, neboť odstartuje třídenní hudební party s bohatým doprovodným programem pro malé i velké.

Festival Open Air Musicfest Přeštěnice plný skvělé muziky a pohodové rodinné atmosféry otevře své brány už ve čtvrtek 29. června festivalovým večírkem pro všechny nedočkavé. Na něm vystoupí pop-punková kapela Náhodný Výběr, písecká skupina Cohiba, kapela Smrtislav hrající alternative rock, milevští Ticho de Pre Cupé Band a čtvrteční program zakončí rovněž kapela z Milevska - Absolutní Všechno.

Hlavní program festivalu bude pokračovat v pátek 30. června a v sobotu 1. července, kdy na třech scénách vystoupí desítky kapel různých žánrů. Program na hlavní stagi zahájí vycházející hvězda českého popu – zpěvák Sebastian, po kterém bude následovat fenomenální kapela Slza a oblíbená skupina Jelen hrající „root music“.

Dále se tento den návštěvníci mohou těšit na plzeňskou popovou kapelu Mandrage, pražské Fast Food Orchestra hrající ska-reggae, pop-rockovou skupinu Prague Conspiracy, oblíbenou broumovskou čtveřici Imodium či Rybičky 48, které vás překvapí svou speciální pyrotechnickou show.

Festivalová sobota bude ve znamení rocku. Radio Stage a Fajn Rock Music Stage nabídnou pestrou přehlídku oblíbených českých kapel, jako jsou pražské punk rockové skupiny Harlej a Zakázaný Ovoce, legendární kapela Alkehol hrající už od roku 1991, rocková smršť nasoucí název Škwor či kultovní kapela Citron s Láďou Křížkem. Nebude chybět ani legenda české rockové hudby - Kamil Střihavka se svou skupinou Leaders.

Na festivalu se také představí zajímavé hudební objevy včetně vítězů soutěží Šance Muzikus nebo Expedice Přeštěnice. Navíc bude pro všechny návštěvníky připraven rozmanitý doprovodný program v podobě atraktivní exhibice bikerů Open Air Dirt Jam a v sousedství areálu vznikne už tradiční Divadelně poetická osvěžovna, která nabídne netradiční divadelní představení, zajímavá hudební vystoupení a mnoho dalšího. 

Cena vstupenky na celý festival, včetně čtvrtečního festivalového večírku) je stále k mání za akční cenu 650 korun, vstupenka na pátek či na sobotu stojí 390 korun a na čtvrteční festivalový večírek budete vpuštěni za symbolických 50 korun. Vstupenky na festival lze zakoupit v Turistickém informačním centru Milevsko, v kanceláři Domu kultury Milevsko, na pokladně milevského kina nebo si je můžete opatřit online z pohodlí domova na portálu Milevskem.cz a v dalších předprodejních sítích.

Tisková zpráva

Štítky festival, Přeštěnice, Open Air Musicfest, Slza, Mandrage

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.