St 12. 8. 2026Klára
Českobudějovicko

Maxová končí v čele jihočeského ANO, nahradil ji Moravec

ČTK1 minuta čtení2. 4. 2019, 12:21
Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO
Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO

Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO. Nahradil jí volební manažer Libor Moravec. Maxová se chce soustředit na svou kandidaturu do Evropského parlamentu. Mimo to rovněž hodlá více času věnovat práci poslankyně. Nové krajské vedení si hnutí vybralo na včerejším jihočeském sněmu ANO.

„Libora Moravce znám několik let, je to profesionál. Já už jsem o obhajobu funkce neusilovala,“ řekla Radka Maxová, která byla zatím jedinou předsedkyní ANO v Jihočeském kraji. Hnutí v regionu pomáhala zakládat a také ho vedla od ledna 2012. Maxová je na čtvrté pozici kandidátky ANO do Evropského parlamentu. Před ní figurují současné poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová a Martina Dlabajová a také ekonom Martin Hlaváček.

Maxová ale zůstává v jihočeském vedení. Sněm ji včera zvolil na pozici statutární místopředsedkyně. Řadovými místopředsedy se stali Roman Kubíček, Petr Kalina a Radek Hloušek. „Počet místopředsedů jsme o jednoho navýšili. Blíží se krajské volby a s tím spojenou agendu chceme rozdělit mezi více lidí,“ řekla Maxová.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook