St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Pohonné hmoty opět zdražily. Na jihu Čech ale patří benzin oproti jiným krajům mezi nejlevnější

RRedakce1 minuta čtení14. 7. 2018, 15:03
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie · Foto: Pixabay.com

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku za poslední týden opět mírně zdražily. Cena benzinu Natural 95 stoupla proti minulé středě o pět haléřů na 33,43 koruny za litr. Nafta byla dražší o čtyři haléře, motoristé za ni ve středu platili v průměru 32,58 korun za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ceny se tak vrátily na úroveň ze začátku června, kdy byly nejvyšší za posledních 3,5 roku.

Nejdražší paliva zůstávají v Praze, kde benzin řidiči natankují za průměrných 34,36 Kč/l a naftu za 33,48 Kč/l. V žádném jiném regionu Česka se průměrná cena benzinu zatím nedostala přes 34 korun za litr. Nafta je za více než 33 korun ještě v kraji Vysočina.

Naopak nejméně platí řidiči za benzin v Královéhradeckém kraji, kde čerpací stanice nabízejí litr v průměru za 33 korun. Stejně tak nafta tam vyjde nejlevněji, stojí 32,13 korun za litr.

V Jihočeském kraji řidiči zaplatí v průměru 33,05 korun za litr benzinu a 32,14 korun za naftu. Na jihu Čech tak patří benzin mezi nejlevnější oproti jiným krajům. Nafta je levnější jen v Královehradeckém kraji a na Vysočině.

Ceny u čerpacích stanic rostly od konce března, v některých týdnech o více než padesátník. Po dvouapůlměsíčním růstu vystoupaly počátkem června na nejvyšší úroveň za zhruba 3,5 roku, v polovině června se trend otočil.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook