Statistika dopravní nehodovosti je neveselá

V souvislosti s právě skončeným tragickým víkendem vydalo Krajské ředitelství policie statistiku dopravní nehodovosti. Z té jednoznačně vyplývá, že oproti loňskému roku se počet dopravních nehod zvýšil a bohužel přibylo i mrtvých.
Převedeme-li vše do řeči čísel, tak za období od 29.6.2012 do 22.7.2012 řešili policisté na území Jihočeského kraje 286 dopravních nehod, při nichž zemřelo 8 osob, 38 osob bylo těžce raněno a 166 osob zraněno lehce.
Oproti tomu za stejné období roku 2011 bylo řešeno 255 dopravních nehod, při kterých zemřelo 5 osob, 10 osob bylo zraněno těžce a 140 osob lehce.
Policisté každodenně upozorňují řidiče všech vozidel na nástrahy jejich cest, zvýšením dohledu na pozemních komunikacích i na preventivních akcích. Jak se však ukazuje, stále to nestačí.










Diskuze
1Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Komentování je jen pro přihlášené
Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.