Počasí dnes31 °C, zítra26 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

Předvolební chat s Martinem Kubou

Předvolební chat s Martinem Kubou
Podnikatel, lékař, politik a také jednička na kandidátce pro volby do zastupitelstva Jihočeského kraje. Martin Kuba kandidující v nadcházejících krajských volbách za Občanskou demokratickou stranu bude hostem on-line chatu 24. září od 13:00. Své dotazy můžete pokládat už nyní.

Otázka
Dobrý den, myslíte, že současný styl politiky Petra Fialy a Pavla Novotného zvyšuje volební preference ODS?
Matyáš Hric

Odpověď
Hezký den, o mě se myslím ví, že se ne vždy ztotožnuji se stylem politiky centrální ODS. Některé výroky Pavla Novotného z poslední doby jsou pro mě naprosto za hranou a myslím, že do politiky nepatří. Taky jsem se k tomu veřejně vyjádřil. Petr Fiala je rozhodně slušný a vzdělaný člověk. Já jsem udělal hodně pro to, aby byl zvolen předsedou ODS. Přesto mám pocit, že problém celé opozice a to nejen ODS teď je, že proti vládě nestojí silný lídr, kterému je jedno, co říká a neříká Babiš a není jím fascinován. Naopak dokáže svou vizí a projevem lidi oslovit tak, aby je především zajímalo to, co říká on sám.
30.9.2020 10:38:55

Otázka
Dobrý den, pane Kubo. Jak byste časově zvládal kraj, svoji firmu, rodinu a podobně? Nebojíte se, že by toho, v případě vašeho vítězství, bylo moc?
Dan N.

Odpověď
Děkuji za ten dotaz. Ve firmě už máme naštěstí nastavené procesy tak, že nemusím být v každodenním provozu. Je to hlavně díky tomu, že mám vedle sebe kamaráda a skvělého manažera Ing. Petra Maroše. On je tím, kdo řeší každodenní provoz. Ale mohu Vás ujistit, že jsem zvyklý pracovat v dost vysokém tempu. Nebudu tady říkat že vstávám ve čtyři, jako se tím dnes ohání většina ministrů, to fakt nedělám. Ale pokud budu hejtmanem nastavím to tak, aby moje práce jako hejtmana byla odváděna na 110% .
30.9.2020 10:34:07

Otázka
Dobrý den, máte připravenu nějakou koncepci rozvoje letiště ČB jako živého regionálního letiště? Nebo byste dále šířili bludy o hustém provozu Boeingů a Airbusů, případně o zázračném investorovi, který všechno rozhýbe?
františek jetel

Odpověď
Než se tato modernizace zahájila, navrhovali jsme, aby si k ní kraj našel strategického partnera. Někoho, kdo by do toho musel vložit soukromé peníze a také by mnohem více přemýšlel na co, a kolik jich vynaloží. To se nestalo. Koalice ČSSD a KSČM tuto stavbu začala a současná koalice dokončila. Bohužel tak vznikl projekt za 1,4 mld. Kč se kterým teď nikdo pořádně neví co bude dělat. Ukazuje se, že provoz letiště bude dlouhodobě ztrátový, což krajští politici nechtěli slyšet. Když už tam ale ty peníze jsou, bude muset nové vedení kraje přijít se strategií, jak nejen letiště ale všechny strategické pozemky využít ve prospěch Jihočechů. Dnes se hlásí strategičtí partneři, ale jsou to jen developeři, kteří mají zájem o to stavět haly na pozemcích kolem letiště. Chtějí pronájem pozemků s právem stavby třeba na 50 let s tím, že ze zisků by částečně hradili ztrátu provozu letiště. Rozhodně sem žádný strategický partner teď nechce peníze přinést, ale spíš si je odnést. Je třeba velmi tvrdě hájit zájmy kraje a nepřipustit, aby někdo ty lukrativní pozemky dal k dispozici jen proto, aby se zakryla ztrátovost letiště.
30.9.2020 10:32:41

Otázka
Hovoříte o týmu odborníků. To dělá před volbami každý. Jak zaručíte lidem, že se lidé z kandidátky skutečně budou podílet na vedení kraje?
Gabriela Papežová

Odpověď
Ano, náš tým je opravdu postaven na tom, že každý garantuje odborně nějakou oblast programu. Jsem z firmy zvyklý na to, že když chceme být v něčem nejlepší, musíme na to mít nejlepší lidi. Proto jsem chtěl, aby na kandidátku přišli lidé, kteří uspěli ve svých oborech a jsou zvyklí na to mít za sebou výsledky. Nepřipadá v úvahu, že by za náš tým řídil ty konkrétní oblasti někdo jiný.
30.9.2020 10:29:28

Otázka
Kdy bude v JÍLOVICÍCH plyn a pořádný dlážděný chodníky?
ladislav kolář

Odpověď
Přiznám se Vám, že nevím v jaké stavu je příprava projektu. Tohle vždy musí řešit obec. My v našem programu nabízíme, že s tím obcím kraj rozhodně pomůže. Nemůžeme to ale udělat za ně. Pokud volby vyhrajeme, kraj povedeme a pokud se na nás Jílovičtí obrátí s žádostí o pomoc, určitě budeme hledat cestu jak pomoct.
30.9.2020 10:27:37

Otázka
Dobrý den,zda je k vidění nějaká projektová dokumentace jak by mělo vypadat vlakové budějovické nádraží po rekonstrukci.Dale se chci zeptat jestli bude víc nějak využity podchod u nádraží a více se zkulturni,moc esteticky to zde nevypadá.Dekuji za informaci
Hana Mošova

Odpověď
Dobrý den, ta projektová dokumentace určitě existuje a bude někde k náhledu. Oprava nádraží není investice kraje ani města, ale státu a Českých drah. Pokud mi napíšete na moje stránky www.martinkuba.cz zajistím, aby Vám ji někdo poslal. Děkuji
30.9.2020 10:23:59

Otázka
Říkáte, že napumpujete peníze do měst a obcí. Jak to tedy chcete dokázat?
Jiřina Jánská

Odpověď
Ano, napumpujeme je do jihočeských měst a obcí. Kraj jich má totiž opravdu velký rozpočet. Akorát současní krajští politici odmítali ty peníze zapojit do větších projektů, které se v jednotlivých městech a obcích připravují. Přitom jen za letiště utratili za posledních pár let víc než 1,4 miliardy Kč a chystali tam stavbu parkoviště pro kamiony za 250 milionů. Kdybychom tyhle peníze dokázali propojit s penězi měst a obcí, navíc jim pomoct sehnat státní podporu, můžeme tak postavit spoustu věcí, které chybí. Seniorské domy, školky, sportoviště. Prostě za ně opravdu řešit problémy , které Vás ve Vašich městech trápí.
30.9.2020 10:22:43

Otázka
Zůčastnil jste se lovů divokých zvířat v Africe?
Ivana Malá

Odpověď
Hezký den, nezúčastnil jsem se nikdy žádných lovů. Ani v Africe, ani tady, ani nikde jinde. V Africe jsem byl jednou a to s manželkou v Keni. Chtěl jsem si splnit sen, fotit zvířata ve volné přírodě. Byl to úžasný zážitek. Mám odtud spoustu krásných fotek. Nikdy bych na žádné z těch zvířat nemohl vystřelit a nechápu ty, kteří to udělají.
30.9.2020 10:20:25

Otázka
Dobrý den,jako rodiče školou povinných dětí mě (a určitě i spoustu dalších lidí) nejvíc trápí hrozba znovuzavedení distanční výuky na našich školách. Pokud se stanete hejtmanem, jaká opatření zavedete, abyste usnadnil naši situaci?
František Michálek

Odpověď
Zachování školní výuky bude naše priorita. Bohužel to, k čemu dnes sahá vláda, tedy opětovné zavírání středních škol, považuji za důkaz selhání. Navíc si myslím, že nechat doma zrovna nejstarší studenty na středních školách, není nejlepší varianta. Naopak oni jsou ti, kteří už by měli zvládat i výuku s rouškou. Pokud budou zůstávat doma, stejně se budou někde scházet a potkávat. Pokud jsou ve škole, tak jsou alespoň v nějakém režimu a pod dozorem. Tohle opatření může poškodit maturitní ročníky a opravdu zhoršit konkurence schopnost našich dětí. Pokud budu ve funkci hejtmana bude mojí prioritou vybavit učitele respirátory a i za cenu vyšších opatření prostě udržet docházku.
30.9.2020 10:17:17

Otázka
Dobry den, mam dve otazky: proc chcete nechat zprivatizovat Budvar? A jaka je prumerna mzda ve vasich firmach? Dekuju
Milan Firmička

Odpověď
Máte hezké jméno pane Firmičko. Tipnul bych si, že to je spíše anonym. Ale i tak rád odpovím. Debata o privatizaci Budvaru není vůbec na stole. A k platům v našich firmách. Vzhledem k tomu, že máme více firem a každá pracuje v jiném sektoru, tak je to dost rozdílné. Mohu Vás ale ujistit, že jsou dost vysoké a máme dlouhodobě stabilní pracovní týmy. Nikdo nemá potřebu od nás odcházet za vyšším výdělkem. U programátorů a techniků , kteří pracují na vývoji a výrobě BatteryBoxů jsou ty platy výrazně nadprůměrné.
30.9.2020 10:13:48

Otázka
DOBRÝ DEN . Pokud mám dát hlas ODS . Bude obnovena na Hromadná doprava v krajinské ulici OBOUSMĚRNĚ ,pro MIDIBUS linku 23 ( Bývalou linku 24 ) ?
Jan Richter

Odpověď
Dobrý den, tyto linky MHD nespadají do kompetence kraje. Kraj nemá vliv na jejich nastavení. To je dotaz, který musíte směřovat na radnici města České Budějovice. Pokud mohu ale poprosit, napište mi prosím Váš názor na fungování těchto linek. Na mých stránkách www.martinkuba.cz najdete kontakt. Děkuji
30.9.2020 10:10:04

Otázka
Jste naprosto úžasný. O nikom jiném se nemluví tak často v jihočeské televizi jako o Vás. Sám šijete roušky, vy sám rozdáváte u obchodů desinfekce, vy sám podporujete jihočeské naděje, vy sám jste vymyslel batterybox, vy jste všechno sám dokázal, vy sám přispíváte peníze atd. Každý by chtěl určitě mít sebevědomí jako vy. Jak je možné ho získat? Asi bych se nedokázal koukat na svůj obličej na každém rohu v celém našem kraji. Myslíte si že se vaše egoistické vystupování lidem líbí?
Jan J

Odpověď
Dobrý den, myslím, že nijak úžasný nejsem. Nikdy jsem neřekl, že sám šiju roušky, protože bych to ani neuměl. Máme firmu na výrobu textilního materiálu a v době, kdy byly roušky potřeba, jsme je skutečně šili, protože se na nás obracely stovky organizací a firem, protože jich byl nedostatek. Desinfekci jsem s dobrovolníky rozdával sám, protože bylo potřeba, aby to bylo rychlé a účelné. V nadačním fondu děláme vše tak, jak je potřeba a podílíme se na všem společnými silami. Jihočeské naděje podporujeme z peněz, které vyděláváme v naší firmě OIG Power. Nevím, jak jste přišel na to, že jsem sám vymyslel Battery Box. To je výsledek práce našeho týmu. Já jsem rád, že ten tým mohu vést a mohu být jeho součástí. Politická kampaň sebou nese i to, že se na sebe chvíli musíte dívat na billboardech v celém kraji, ale to k politice patří. Z vašeho vyjádření jasně vyplývá, že vy mi nefandíte a to k politice také patří. Každý prostě fandí někomu jinému. Garantuji vám, že kdybyste v politice byl vy a vedl byste kandidátku nějaké jiné strany, taky byste měl své fanoušky a odpůrce.
24.9.2020 14:41:19

Otázka
Dobrý den, bude sloužit Č. Budějovicím nebo zase jenom kmotrům z Hluboké? V čem by Vaše vládnutí bylo jiné než dříve?
Josef Laiman

Odpověď
Dobrý den, chápu, že pohádky o kmotrech určitou skupinu lidí baví a pokud jim chcete věřit, tak je to jen vaše věc. Já jsem vybudoval své podnikání, mám úspěšnou firmu, zaměstnáváme dost lidí a z výdělků podporujeme řadu aktivit v regionu. Jenom bych upozornil, že jsem nikdy ve vedení města České Budějovice nebyl, ani v pozici primátora ani náměstka. Byl jsem pouze dva a půl roku náměstkem hejtmana v koalici ČSSD a ODS, kterou ale ODS neřídila. Pokud náš tým uspěje a stanu se hejtmanem, budu připraven se za čtyři roky zpovídat z toho, co náš tým udělal nebo neudělal. Pokud používáte termín vaše vládnutí a myslíte tím moje, tak znovu říkám, že jsem nikdy ve vedení nebyl. Můžete hodnotit pouze některé mé stranické kolegy, kteří v těch funkcích byli. Za to neumím nést zodpovědnost.
24.9.2020 14:44:29

Otázka
Pane doktore,kdyby jste se stal hejtmanem,tak budete žít jen z jeho platu. Říkate a tvrdíte,že nepotřebujete placené funkce? Všichni vaši kandidáti to tak mají?
Jaroslava Kroutikaová

Odpověď
Dobrý den, musím říct, že nám naštěstí fungují naše firmy, takže plat hejtmana rozhodně nepotřebuji k tomu, abych se uživil. Díky tomu, že se nám daří, se spíš snažíme z výdělku firmy podporovat nadané jihočeské děti a sportovní kluby. To považuji za přirozenou povinnost jihočeských podnikatelů. O platu hejtmana tedy v podstatě nepřemýšlím. A ano, tvrdím, že nikdo z našeho týmu placené funkce nepotřebuje. Naši lidé mají většinou velmi dobře vydělávající podnikání, protože jsou to skutečně úspěšní lidé v různých oborech. Když se podíváte na naši kandidátku, třeba Tomáš Hajdušek nebo děkanka ekonomické fakulty, docentka Škodová a naprostá většina našeho týmu rozhodně žádnou placenou funkci k tomu, aby se jim dobře vedlo, nepotřebují.
24.9.2020 14:47:57

Otázka
Pane Kubo,proč používáte neustále slova firma,stqpategické řízení atd? Je snad Kraj pro vás firma?
Tomáš Marek

Odpověď
Dobrý den, děkuji za tuto otázku. Kraj pro mě určitě není firmou, ale přesto tvrdím, že třeba krajský úřad se jako firma v podstatě chovat má a to především z pohledu efektivity řízení a nějakého měřitelného výkonu. Uvedu vám příklad, proč o tom tak mluvím. Jihočechy dlouhodobě nejvíce trápí doprava, to že se nestaví obchvaty měst a obcí. Výstavba každé takové silnice má ale řadu konkrétních kroků. Od čáry fixou na mapě přes zanesení do územích plánů, projednání s orgány, občany, vytvoření projektů a získání povolení. Pak lze stavět. To je proces, za kterým je každodenní práce. Pokud to tak není, tak ta stavba nikdy stát nebude. Pokud jste v práci a třeba jen plníte regály v Tesku, tak když je na konci směny nebudete mít naplněné, tak vám nezaplatí. Když máte svou firmu, tak víte, že musíte každý den nebo měsíc vydělat určitý objem peněz nebo se neuživíte. Pro mě je největším problémem současné politiky, že se ta každodenní práce ztrácí. Proto to vypadá tak, že politici slíbí Jihočechům nějaký obchvat a pokud nikdo dennodenně nekontroluje ty kroky a nevěnuje se tomu, aby vše pobíhalo, jak má, tak se věci posouvají o týdny, měsíce nebo roky. A lidé, jak o tom moc nemají přehled, tak jsou frustrovaní, že jim to politik jen slíbil a pak jim jen řekne, nešlo to proto a proto… A pak to slíbí znova. V tomto smyslu pro mě je to řízení, na jehož konci je vždy měřitelný výstup, strašně důležité. Garantuji vám, že pokud kraj, zejména z pohledu výstavby, nebude řídit někdo, kdo není zvyklý vidět výsledky, tak se Jihočeši nových obchvatů nedočkají.
24.9.2020 14:50:43

Otázka
Pane Kuba, slyšet je o Vás dost. Vaše Jihočeské naděje a všechny ty nadané děti..., A co po volbách ? Budete taky pomáhat?
Bohdana Křiklánová

Odpověď
Ano, děkuji. Nadační fond Jihočeské naděje funguje už skoro deset let. Založil jsme ho proto, že jsem vyrůstal jen s maminkou a vím, jak složité pro ní někdy bylo, se o nás se sestrou postarat tak, abychom se mohli věnovat všemu, co nás baví. Myslím, že ti, kterým se daří, by měli pomáhat těm, kteří nemají takové štěstí a mají třeba horší podmínky v rodině, která nemůže z finančních důvodů rozvíjet jejich talent. Pokud se podíváte, tak aktivity našeho fondu vůbec nesouvisí s tím, jestli jsou volby. Nedodáváme žádné dotační prostředky ani peníze od státu. Většinu peněz do fondu dáváme z našeho podnikání, především z OIG Power. Všechny tyto aktivity rozhodně budu dělat dál, ať je před volbami nebo po volbách.
24.9.2020 13:48:32

Otázka
Proč bychom Vám měli věřit? ODS už tu byla … K čemu je vůbec hejtman, kraj a úředníci? Vždyť stejně nic nedělají...
Martin Jedlička

Odpověď
Vaše otázka potvrzuje, že kraj je pro spoustu Jihočechů pouze nějaký úřad v Budějovicích. Málo kdo má pocit, že opravdu ovlivňuje život v jeho obci nebo městě. Já si tedy myslím, že je to chyba především politiků, kteří ho reprezentují. Kraj má neskutečné možnosti. Hospodaří s rozpočtem skoro 20 mld. korun, ale bohužel současní krajští politici příliš nechtěli krajské peníze zapojit do staveb, které vy ve svých okresech potřebujete. Přitom se za posledních pár let investovalo více než 1,5 mld. do letiště a kraj chtěl teď ještě stavět u letiště velké truck centrum pro kamiony za dalších 250 milionů korun. To se nám naštěstí podařilo zastavit. Takže jsem přesvědčen, že všechny tyto peníze máme napumpovat do měst a obcí a pomáhat jimi řešit problémy, které jsou. K tomu, že tu ODS už byla. To máte pravdu, ale já jsem ještě nikdy jako hejtman kraj nevedl. Navíc tentokrát se mi podařilo sestavit unikátní tým osobností, kteří nejsou straníky z okresu, ale jsou to opravdu osobnosti úspěšné v různých oborech, které mohou kraj posouvat. Myslím, že o mně se obecně ví, že mám i v rámci strany vždy svůj názor a rozhodně si do vedení kraje nenechám od někoho z Prahy mluvit. Politiku ke svému životu nepotřebuji, abych se uživil. To člověku dává důležitou svobodu dělat to, co si skutečně v politice myslí a o čem je přesvědčen. I když si možná straníci v Praze myslí něco jiného.
24.9.2020 14:54:39

Otázka
Pane doktore, k volbám půjdu a chci tzv. kroužkovat, i když chápu, že jistý smysl patřit pod určitou skupinu má, jde mi o to volit konkrétní osobu, nikoliv stranu. Jsem vysokoškolačka, a po 12 letech práce na KúJčK jsem byla propuštěna, z důvou nadbytečnosti, přestože naše oddělení naopak místo potřebovalo, a celý odbor(odbor životního prostředí zem. a lesnictví) , čítal v té době minimálně 3 přesluhující občany důchodového věku. Již dva roky před mým propuštěním (tyto roky korespondovaly s novým vedoucím odboru), jsem zažívala šikanu, a to v podobě dopředu odevzdávaných propustek (ostatní mohli až na poslední den v měsíci k docházce), nesmyslně jsem byla 3 x stěhována z kanceláří, kdy jsem si sama musela stěhovat nábytek. Přímá nadřízená mne za zády pomlouvala, a neustále měla problém, když jsem byla s nemocnou dcerou doma, přitom práci jsem měla vždy odvedenou v pořádku, kontroly Mžp byly na velmi dobré úrovni. Celý rok jsem řešila kauzu teplárny v Kaplici, kde se tamní rozhodli spalovat tzv. tuhé alternativní palivo TAP, ale parametry teplárny nesplňovaly normy, ani nebylo možné dosáhnout požadovaných 1000 stupňů, aby do ovzduší nepronikaly karcinogenní látky a těžké kovy... Byl na mne vyvíjen obrovský tlak, abych dala tomuto projektu zelenou, nakonec provozovatel žádost sám stáhl, a já byla propuštěna. Zhoršila se moje zdravotní a finanční situace, a protože jsou Budějovice, potažmo celý jihočeský kraj poměrně velké, dva roky jsem hledala práci, protože se kdosi postaral, abych měla dveře na jakémkoliv místě s mojí 12 letou odborností v nejmenovaném oboru uzavřenou. Nyní práci mám ale jen jako zástup za nemoc, takže se situace může opakovat a ze dne na den mohu být bez práce.
Ing. Jana Hrdinová

Odpověď
Dobrý den, v těchto volbách není možné volit napříč stranami a volit jednotlivé lidi, jako ve volbách komunálních. Tady si musíte vybrat konkrétní kandidátku. Já doporučuji dívat se, kdo na konkrétní kandidátce je, protože v krajských volbách se opravdu nevolí pražští předsedové stran, ani Andrej Babiš, ani Petr Fiala, ale konkrétní tým lidí, kteří povedou Jihočeský kraj. Takže musíte vybrat jednu kandidátku a v rámci ní můžete kroužkovat lidi, které chcete v rámci strany podpořit.
24.9.2020 14:55:30

Otázka
Dobry den , myslite si , ze politicky podnikatel jako vy by mel reprezentovat ODS ? Patrite do ANO ,
Miroslav Janda

Odpověď
Dobrý den, především chci říct, že jsem podnikatel. Politikou se neživím. Od ukončení funkce ministra průmyslu pracuji ve svých firmách, dnes zaměstnáváme poměrně dost lidí a musím říct, že se naším firmám, zaplať pánbůh, daří. Myslím, že podnikatelé jsou stejní lidé jako zaměstnanci, učitelé nebo lékaři a každý z nich má právo vstoupit do politické strany, která odpovídá jeho vidění světa. Takže si s vámi dovolím nesouhlasit. Rozhodně do ODS patřím a snad poznámka na konec. To, že jsem zažil fungování ve státní správě jako politik a nyní ho srovnávám s tím, jak rychle a efektivně musíme pracovat v našich firmách, abychom obstáli v konkurenci, tak vám mohu říct, že zásadním problémem politiky je, že se z ní vytrácí každodenní výkon a že politici nejsou zvyklí, mít za sebou každý den nebo měsíc konkrétní výsledky. To je mnohem důležitější než to, co kdo má v programu
24.9.2020 14:57:28

Otázka
Dobrý den, Pokud uspějete ve volbách, jak a zda budete napravovat chyby, které se udály v oboru veřejné dopravy v minulých obdobích? Jihočeši jsou v její modernizaci velice pozadu v porovnání s ostatními kraji ČR. Mám na mysli překotné rušení vlaků, neexistenci IDS, preferování automobilů a z toho vyplývající kongesce, zlé parkování ve městech, obtěžování lidí, kteří v nich žijí?
Petr Ziegler

Odpověď
Koncepce veřejné dopravy je věc, která musí být dlouhodobě dobře nastavována. Je jasné, že využití veřejné dopravy musí být pro Jihočechy časově a komfortem výhodné tak, aby nevyužívali jen vlastních automobilů. Je to o logickém nastavení, kdy já například preferuji, aby jezdilo do menších obcí více malých spojů a častěji než jeden velký autobus, ve kterém sedí čtyři lidé. Je to tedy o flexibilitě a dojednání funkčního dopravního systému a zajištění toho, aby do všech obcí spoje jezdily optimálně. Je nutné říct, že kraj za veřejnou dopravu dává 1,3 miliardy korun. O to víc je nutné, aby se peníze efektivně využívaly. Pokud kraj povedeme, celý systém logicky přehodnotíme a budeme ho stále přizpůsobovat potřebám měst a obcí.
24.9.2020 13:42:22

Otázka
Jaké kroky byste prioritně prosazoval v případě zvolení?
Kristina Fučíková

Odpověď
Pokud bych byl hejtmanem, bylo by prioritou sestavit funkční koalici a konkrétně definovat jasný program toho, co chceme v každém okrese splnit. Bohužel se podle mě z politiky vytrácí obyčejná každodenní práce, což je mimochodem nejvíc vidět třeba u dopravních staveb, které v jižních Čechách chybí a jejich tempo výstavby je stále pomalé. Jasně bychom definovali, co chceme splnit, otevřeně bychom s voliči komunikovali, co chceme dělat a jak dlouho to bude trvat a také zavedeme on-line sledování toho, jak naše sliby plníme. Jihočeši si vlastně v krajských volbách najímají politiky, jako manažery, kteří mají spravovat kraj a podle mě mají právo je například každý měsíc kontrolovat a vědět, jestli pro splnění slibů dělají maximum. To je moje priorita.
24.9.2020 13:26:24

Otázka
Kdo je pro vás naprosto nepřijatelný jako případný koaliční partner?
Kristina Fučíková

Odpověď
Jednoznačně je to KSČM a SPD. S ostatními politickými subjekty jsme zatím připraveni jednat, ale musím říct, že pro nás bude prioritou, vytvořit koalici, která reálně bude pracovat pro Jihočeský kraj. Máme v týmu spoustu lidí, kteří se politikou neživí a jsou úspěšní ve svých oborech. Nikdo z nás nepotřebujeme pro uživení placenou politickou židli. Proto také nikdy nepůjdeme do koalice, kde nebudeme mít jistotu, že nesplníme, co slíbíme. Myslím, že bychom se všichni styděli vám říkat, že to vlastně nešlo. Jak znám lidi z našeho týmu, tak to nikdo nemá za potřebí.
24.9.2020 13:22:04

Otázka
Dobrý den, jak budete řešit permanentní hluk z chladícího zařízení u zimního stadionu směrem k Vltavě, které běží 24h. Město udělalo v okolí klidovou zónu s lavičkami, nicméně vzhledem k výše uvedenému se tam dlouhodobě pobývat nedá. Děkuji a zdravím.
Oldrich Stepanek

Odpověď
Přiznám se, že o této situaci nic nevím a budu rád, když mi k ni napíšete více informací, případně se na místo dojdu podívat. Pokud chcete napište mi na mých stránkách www.martinkuba.cz.
24.9.2020 13:19:51

Otázka
Dobrý den. V minulosti jste "řešil" problém s nepřizpůsobivými v ul. Riegrova. Kdy ho budete "řešit" i na největším sídlišti Máj? A jakým způsobem?
Václav Zelený

Odpověď
Ano, zrovna minulý týden se mi ozvali lidé z dalších lokalit, například z ulice Otakarova, kde je ta situace úplně stejná. Vedení města ji dlouhodobě neřeší, stejně jako městská policie. Pro mě je především nepřijatelné, aby lidé, kteří chodí do práce a vydělávají na sociální dávky, si pak nemohli ani otevřít okno kvůli řevu v ulici a nebo se museli bát chodit ven nebo pouštět ven své děti. A vlastně se báli těch, kterým na dávky přispívají. Už před dvěma lety jsem proto s kolegy podal návrh zákona, který by umožňoval právě lidem, kteří opakovaně narušují občanské soužití a jsou řešení v přestupkovém řízení, tak aby takovým lidem mohly být dávky kráceny nebo odebrány. Bohužel za více než dva roky vláda tento zákon neprotlačila parlamentem, byť si myslím, že je na něm velká politická shoda. Budu tlačit na naše poslance, aby byl co nejrychleji přijat. A pokud budu hejtmanem, tak budu trvat na tom, aby se ve všech jihočeských městech a obcích takové situace jasně a razantně řešily a vždy se zakročilo jak proti majitelům nemovitostí, tak vůči nepřizpůsobivým jedincům.
24.9.2020 13:23:02

Otázka
V programu uvádíte, že vybudujete zařízení na využití odpadu. Můžete to popsat podrobněji co tím myslíte. Lokalita, velikost, využití, jaký odpad by byl zpracován, přínos pro kraj a občany?
Karel

Odpověď
Ano, chceme mnohem více zapojit odpady do výroby energie. Dnes velmi kvalitně mohou nahradit další tuny uhlí. Náš záměr je, aby vznikla krajská koncepce a investorem byl kraj. Aby akcionáři byla jednotlivá města a obce a mohla využívat tato zařízení na likvidaci odpadů pro města. Konkrétní lokalitu je potřeba vydiskutovat. Musí být taková, aby se vzniklé teplo a energie dala využít v lokalitě, kde je to ekonomicky výhodné. O tom všem chceme se všemi okresy jednat. Přínos pro kraj a občany bude v tom, že nám žádné zahraniční společnosti nebudou moct navyšovat ceny za svoz odpadu. Tímto zařízením si je budeme ovlivňovat my. Do jaké míry bude třeba vybudovat jedno nebo více zařízení, bude záviset na ekonomické analýze variant. Rozhodně chceme zbavit kraj dalších tun uhlí a využívat odpady pro čistou energii, jako to umí sousední Rakousku nebo Německo.
24.9.2020 14:38:10

Otázka
Jak budete rešit nedostatek mist a lepší úroveň služeb v seniorských domech a DpS? Jak zajistíte nedostatek personálu, lékařů i ošetřovatel, včetně jejich lepších podmínek?
Marta Machová

Odpověď
Nedostatek míst v domovech pro seniory je bohužel obecně znám ve všech okresech kraje a pokud někoho v rodině potká, že potřebuje seniora umístit do domova, tak to končí tím, že shání někoho "známého", kdo by mu s tím pomohl. V první řadě chceme ve spolupráci s městy vybudovat desítky míst v domovech pro seniory v každém okrese a také je třeba navýšit finanční odměny pro lidi, kteří o ně pečují. To musí udělat kraj a také o tom jednat se státem. Třetím krokem k tomu je, že právě sestřičky a lékaři musí v jihočeských městech najít kvalitní bydlení a dobré školy, školky a městské byty. Je to ucelený koncept, o který se snaží zaměstnavatel v soukromé sféře. U lidí ve veřejném sektoru se o to musí starat kraj.
24.9.2020 14:37:43

Otázka
Pane Kubo,nestydíte se se vracet se na místo,ze kterého vás lidé vyhodili v minulých volbách,protože si vás nepřáli za to,co jste zač?Zřejmě ne. Máte páteř?
Petr Bubílek

Předvolební chat s Martinem Kubou  |  Online chat  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.