Počasí dnes19 °C, zítra24 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Předvolební chat s Janem Mlčákem

Předvolební chat s Janem Mlčákem
Jan Mlčák pracoval mezi roky 1992 – 2010 v jindřichohradecké nemocnici, od roku 1995 jako ředitel a později předseda představenstva. Dalších 10 let vedl jako ředitel Nemocnici Pelhřimov. V zastupitelstvu města Jindřichův Hradec je od roku 2014, byl radním a od června 2020 je starostou města. Hostem on-line chatu byl 8. září od 10 do 12 hodin.

Otázka
Takže chápu dobře, že předvolební chat se tato reklama jmenuje omylem, pokud ji platí město Jindřichův Hradec? Není tedy předvolební aktivitou kandidáta do zastupitelstva, respektive kandidáta na starostu?
Karolína Šotová

Odpověď
Dobrý den, podle vašeho výkladu by bylo předvolební aktivitou vše, co dělají zástupci vedení města směrem k občanům po celé volební období. Nyní jsme se rozhodli využít další formát, jak komunikovat s veřejností a zaslané otázky nám to potvrdily. Chat je určen pouze k informování veřejnosti o dění ve městě.
8.9.2022 11:59:59

Otázka
Plánujete další vysazování stromů v našem městě?
Eva Čeloudová

Odpověď
Dobrý den, snažíme se stromy zbytečně nekácet, a zároveň plánujeme výsadbu v Mertových a Jakubských sadech. Chceme i nadále rozšiřovat městskou zeleň ve všech částech Jindřichova Hradce. Dosazujeme také městské lesy, které postihla kůrovcová kalamita.
8.9.2022 11:09:57

Otázka
Kdy se začne s výstavbou nového obchodního centra u kruhového objezdu u Penny? Na které obchody se můžeme těšit?
Olga Němcová

Odpověď
Dobrý den, město není investorem této rozsáhlé akce. Podle informací, které máme, by měla výstavba začít příští rok. Nabídka obchodů je na investorovi, budou tam například supermarket, hobby market, rychlé občerstvení a menší provozovny. Vznikne také parkoviště. Město bude do tohoto místa zajišťovat městskou hromadnou dopravu.
8.9.2022 11:08:10

Otázka
Jste člověk na svém místě.
Pepa

Odpověď
Dobrý den, děkuji.
8.9.2022 11:03:39

Otázka
Myslím, že svou práci děláte velmi dobře a zodpovědně. Do voleb držím palce a přeji hodně štěstí.
Anička Posedlá

Odpověď
Dobrý den, děkuji za podporu.
8.9.2022 10:48:01

Otázka
Kolik km silnic jste už opravili?
Anička Posedlá

Odpověď
Dobrý den, je to zhruba 10 kilometrů místních komunikací za poslední dva roky. Velká část z nich byla rekonstrukcí zásadní včetně sítí, což je náročnější než povrchová úprava.
8.9.2022 10:47:40

Otázka
Pane starosto, dobrý den,
Anička Posedlá

Otázka
Hezký den, chtěla jsem se zeptat, co byste chtěl změnit ve městě? Co myslíte, že se daří a včem jsou ještě mezery? Děkuji
Lucie

Odpověď
Dobrý den, naše město je moc hezké, ale potřebujeme opravit ještě zhruba 60 kilometrů městských komunikací, vytvořit podmínky pro individuální i hromadnou výstavbu bytů, vrátit se k opatřením proti suchu a revitalizaci rybníku Vajgar.
8.9.2022 10:37:58

Otázka
Dobrý den, nemám žádný dotaz, jen jsem chtěla poděkovat, za to, jak vedete naše město, budu držet palce při volbách. Marie
Marie

Odpověď
Dobrý den, děkuji za podporu.
8.9.2022 10:08:24

Otázka
Dobrý den, rád bych se zeptal, jakožto bývalého ředitele nemocnice v JH - co považujete za přednost naší nemocnice a včem by se měla naopak zlepšit?
Jan H

Odpověď
Dobrý den, předností jindřichohradecké nemocnice jsou moderní pracoviště, funkční urgentní příjem a kvalita odborných týmů. Vždy je však co zlepšovat. Určitě se nesmí zapomínat na to, že pacient je vždy na prvním místě.
8.9.2022 10:10:15

Otázka
Dobrý den, pane starosto, chtěla jsem se zeptat, pokud byste uspěl, jaké máte plány pro následující rok a co považujete za nejdůležitější uskutečnit. Děkuji moc.
Eva Marešová

Odpověď
Dobrý den, základem bude dobře sestavený rozpočet na rok 2023, který nebude zatěžovat obyvatele města. V investiční části bude nejdůležitější nutná rekonstrukce čistírny odpadních vod a bylo by vhodné pokračovat v obnově komunikací a v přípravě pozemků k bytové i individuální výstavbě.
8.9.2022 10:07:22

Otázka
Dobrý den, přepokládáte, že hokejisté Dukly Jihlava budou hrát i další sezónu v Jindřichově Hradci s ohledem na to, že jejich stadion bude hotový nejdříve v roce 2024. Děkuji
Michal S

Odpověď
Dobrý den, Dukla Jihlava bude hrát mistrovské zápasy v Jindřichově Hradci na stadionu Jana Marka. Začínáme 21. září proti Zlínu. Je domluveno celkem osm zápasů, které mohou obyvatelé Jindřichova Hradce navstívit. Všechny zveme na kvalitní hokej, je potřeba vytvořit Dukle domácí prostředí s patřičnou diváckou kulisou. Předpokládáme dlouhodobu spolupráci města a hokejového klubu Dukla Jihlava.
8.9.2022 10:15:12

Otázka
Dobrý den pane starosto, co považujete za nejvýznamnější investice, které byly realizovány v Hradci v průběhu tohoto volebního období a jaké by měly být prioritni v dalších letech?
Kamil Řeřábek

Odpověď
Dobrý den, nejvýznamnější investice byly opravy místních komunikací, ulice Václavská, Kostelní, páteřní komunikace sídliště Vajgar a ulice Ke Mlýnu v Radouňce. Byla také dokončena cyklostezka pod křižovatkou v Denisově ulici směrem na Jindřiš. Projektově připravujeme čtyři lokality k výstavbě bytů a individuální výstavbě, dále víceúčelovou halu - Tyršův areál, zámecký pivovar a čov. Nezapomněli jsme na výsadbu stromů v Mertových sadech, je naplánován další postup zde i v Husových sadech. Otevřeli jsme nové prostory pro YMCU. Investičních akcí je víc, ale v tomto formátu vše nelze vyjmenovat.
8.9.2022 10:28:45

Otázka
Dobrý den pane starosto, bude možné i v J. Hradci žádat o příspěvek na děti z toho programu My v tom Jihočechy nenecháme? A kdy?
Jana

Odpověď
Dobrý den, ano, zastupitelstvo schválilo, že se Jindřichův Hradec do tohoto programu také zapojí. Na příjem žádostí se intenzivně připravujeme a od října je začneme vyřizovat. Město řeší administrativu, a zároveň se na projektu finančně podílí. Dotační program je určen pro děti z nízkopříjmových rodin a seniory, u kterých důchod nedosahuje 16 tisíc korun. Podrobnější informace jsou na webu města jh.cz, o dalším postupu budeme informovat.
8.9.2022 10:32:52

Otázka
Hodně se teď mluví o tom, že by se měl nějak upravovat park - Mertovy sady. Co je tady v plánu? Myslím, že by si park zasloužil více laviček a veřejné wc.
Josef Povolný

Odpověď
Dobrý den, v současné době se připravuje návrh celkové revitalizace Mertových i Jakubských sadů. Do výsledné podoby studie zapojujeme i veřejnost. V srpnu se konalo veřejné projednání přímo na místě. Nyní je k dispozici dotazníkové šetření, kde se může každý vjádřit k budoucí podobě tohoto veřejného prostoru. Podrobnosti včetně vizualizací jsou webu města jh.cz. Uvítáme každý podnět.
8.9.2022 10:45:52

Otázka
Dobrý den, před časem město převzalo provoz vysokoškolských kolejí, jak se daří s tímto velkým objektem hospodařit a je o ubytování na kolejích mezi studenty zájem?
Petra K.

Odpověď
Dobrý den, o ubytování je oproti minulým letům velký zájem. Celá kapacita, kterou máme pro ně připravenou, je naplněna. Tuto kapacitu se nám podařilo 100% využít i o prázdninách, pomáháme místním zaměstnavatelům a je zde ubytována basketbalová akademie. Díky využíté kapacitě je provoz objektu ziskový. Také jsme rádi, že se obnovila možnost stravování v menze pro občany města.
8.9.2022 10:52:43

Otázka
Jak chcete řešit energie?
Vladimír K.

Odpověď
Dobrý den, město má do konce roku 2022 včetně svých příspěvkových organizací, škol, školek a sportovišť nasmlouvanou fixní cenu. V současné době se snažíme získat pro všechna naše pracoviště a objekty co nejvýhodnější podmínky. Velmi by nám pomohl institut státního obchodníka s energiemi, který by zajistil ceny pro veřejné instituce. Zároveň činíme opatření na snížení náročnosti v podobě již čtvrté etapy obnovy veřejného osvětlení. V praxi jde o výměnu starých svítidel za nové s výraznou úsporou elektrické energie, obnovili jsme malou vodní elektrárnu a od října na základě studie providitelnosti začneme pracovat na osazení fotovoltaických panelů a tepelných čerpadel na objekty škol a školek, které nejsou připojeny na centrální vytápění. Návrh rozpočtu příštího roku bude obsahovat další opatření tohoto typu.
8.9.2022 11:03:02

Otázka
S kým byste nešel do koalice?
Marek

Odpověď
Dobrý den, v nadcházejícím složitém období bude potřeba všech lidí ochotných pracovat pro město a to nejen na sociálních sítích.
8.9.2022 11:11:21

Otázka
Má Jindřichův Hradec nějaký dlouhodobý plán pro přilákání turistů?
Patrik Malý

Odpověď
Dobrý den, město má strategický plán, jehož součástí je i otázka návštěvníků města. Letošní sezona prokázala, že je Jindřichův Hradec turisticky oblíbeným místem. Jen naše informační centrum denně obsloužilo až 900 lidí na místě, další desítky se na infocentrum obrací telefonicky. Zvýšila se návštěvnost Muzea fotografie a moderních obrazových médií, Domu gobelínů a planetária. Náš akvapark zaznamenal rekordní návštěvnost až dvou tisíc lidí denně. Chtěli bychom udržet rovnováhu mezi návštěvníky a obyvateli Jindřichova Hradce tak, aby to místním výrazně nekomplikovalo život.
8.9.2022 11:19:06

Otázka
Pane starosto, čemu byste se věnoval, kdyby vám obhajoba nevyšla?
Karel Mach

Odpověď
Dobrý den, k výkonu funkce starosty jsem byl uvolněn z pozice ředitele Nemocnice v Pelhřimově. Tam bych se také pravděpodobně vrátil.
8.9.2022 11:23:34

Otázka
Co považujete za hlavní priority pro nadcházející volební období?
Petr Černý

Odpověď
Dobrý den, mám priority vždy spojené s rozpočtem města a jeho možnostmi. Prioritou by nepochybně měly být opatření na zmírnění dopadu inflační energetické krize na obyvatele města, péče o město včetně komunikací, postupná obnova Tyršova areálu, dostupný bytový fond a revitalizace rybníku Vajgar. Důležité je také vrátit se k opatřením proti suchu, což úzce souvisí se současnou činností ve prospěch městské zeleně.
8.9.2022 11:27:40

Otázka
Chválit se je snadné. Co se ale podle vás v uplynulém volebním období nestihlo a mělo by se udělat?
Dana Procházková

Odpověď
Dobrý den, bohužel zastupitelé neschválili rekonstrukci rozhledny na Rýdově kopci, kde postupná devastace dřevěných prvků a zimní období způsobí, že v příštím roce bude oprava náročnější a dražší. Také jsme bohužel museli o rok prodloužit termín rekonstrukce elektroinstalace na 5. základní škole na sídlišti Vajgar. Pokračovat budeme ve všech akcích, které nyní projektujeme.
8.9.2022 11:31:04

Otázka
Jaké plánované investice považujete za důležité? Budou na ně v rozpočtu města peníze s ohledem na zdražování cen energií?
Jan Klíma

Odpověď
Dobrý den, zásadní investicí bude nutná rekonstrukce čistírny odpadních vod v celkové výši okolo 200 milionů korun. Velice intenzivně se snažíme získat na tuto akci dotaci, abychom mohli finanční prostředky využít i na další akce, které jsou připravovány v rozpočtu města.
8.9.2022 11:32:31

Otázka
Prosim za všechny občany, abyste ukázal fakturu či jiný účet, abychom to viděli. Děkuji
Martina Šulcová

Odpověď
Dobrý den, tento chat nepovažujeme za předvolební akci, je to možnost pro občany v této složité době kontaktovat starostu města a napřímo se dozvědět informace ze všech současně nejaktuálnějších témat. Očekáváme také zpětnou vazbu, se kterou budeme pracovat při sestavení rozpočtu na příští rok právě pro eliminaci dopadů energetické a inflační krize na občany města. Rádi bychom všechny racionální podněty vzali v potaz. Jakákoli propagace stran či volebních hnutí nepřipadá v úvahu.
8.9.2022 11:35:59

Otázka
Ještě prosím - a z čeho je placena tato Vaše akce? Z peněz Vaší politické strany nebo z rozpočtu našeho města Jindřichův Hradec?
Martina Šulcová

Otázka
Dobrý den, pane starosto, byla jsem u vás na jednání něco řešit. Vůbec jste se nezajímal o to, co říkám, ani jste během mého monologu nereagoval na mé otázky. Je možné, že jsem jedna z mnoha, ale myslíte, že takto se dá dělat starostenství, když nemáte starost o běžného obyvatele JH?
Martina Šulcová

Odpověď
Dobrý den, prohledal jsem svůj elektronický diář, abych zjistil, jaké téma jsme spolu řešili, ale bohužel vaše jméno se v něm nevyskytuje. Každý občan, který mě navštíví a má oprávněné připomínky nebo požadavky, tak je osobně (pokud jsou v mé kompetenci) nebo se svými spolupracovníky řeším.
8.9.2022 11:37:39

Otázka
Dobrý den, zadavatel a zpracovatel reklamy je město Jindřichův Hradec. Tento chat je tedy placen z rozpočtu města?
Petr Horský

Odpověď
Dobrý den, tento chat nepovažujeme za předvolební akci, je to možnost pro občany v této složité době kontaktovat starostu města a napřímo se dozvědět informace ze všech současně nejaktuálnějších témat. Očekáváme také zpětnou vazbu, se kterou budeme pracovat při sestavení rozpočtu na příští rok právě pro eliminaci dopadů energetické a inflační krize na občany města. Rádi bychom všechny racionální podněty vzali v potaz. Jakákoli propagace stran či volebních hnutí nepřipadá v úvahu.
8.9.2022 11:36:07

Předvolební chat s Janem Mlčákem   |  Online chat  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.