St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Dynamo prohrálo v Opavě a kleslo na páté místo

Mmhermi@gmail.com2 minuty čtení23. 4. 2017, 19:52
Na podzim hrála Opava na Střeleckém ostrově v dresech Dynama
Na podzim hrála Opava na Střeleckém ostrově v dresech Dynama · Foto: Bramberka

Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice prohráli na hřišti třetí Opavy 1:2 a klesli ze čtvrté příčky na pátou. První gól inkasovali z penalty na začátku druhé půle.

První poločas nabídl několik zajímavých šancí a pro diváky líbivých akcí. Ve 12. minutě zahrozili domácí po rohovém kopu. Na centr si naběhl Žídek a naštěstí pro Jihočechy hlavičkoval jen těsně vedle tyče do boční sítě. Za osm minut zahrozila Opava znovu po centru. Na balon si počkal Kuzmanovič a jeho hlavičku musel odkopávat z brankové čáry stoper Novák. Tlak Opavy pokračoval a po dalším centru pálil za další čtyři minuty Smola, kterého bleskovým zákrokem vychytal Křížek.

Hostující brankář se zapotil znovu za další dvě minuty, kdy pálil zpoza vápna Jursa. Křížek i jeho pokus dokázal vyrazit a poradil si i v následujícím souboji s Kuzmanovičem. Ve 34. minutě pak Křížek vyrážel střelu Zapalače, která mířila pod horní tyč. Přestávka přišla hostům vhod a trenér Horejš měl svým svěřencům jistě co říct. Jenže hned v první minutě druhé půle byla pro Opavu odpískaná penalta, kterou pohotově proměnil Jan Schaffartzik střelou k levé tyči – 1:0.

A byla to na dlouhou dobu poslední vyložená šance zápasu. Na nepříznivý stav reagovali hosté střídáním. V 70. minutě se dostal na hřiště ofenzivní hráč z Pobřeží slonoviny Germain Kouadio. Ani on se ale nedokázal střelecky prosadit. Patnáct minut před koncem utkání pálil Kladrubský z velké dálky mimo. Definitivum zápasu dali domácí v 80. minutě, kdy Václav Jurečka zužitkoval přihrávku za obranu a poslal balon podél Křížka – 2:0. V poslední minutě jen snížil ranou z úhlu Petr Benát - 1:2.

Před Dynamo se na čtvrté místo dostala Vlašim, která porazila Varnsdorf.

SFC Opava – SK Dynamo České Budějovice 2:1 (0:0)

Branky: 47. Schaffartzik (pen.), 80. Jurečka - 90. Benát. Rozhodčí: Franěk – Polák, Boček. ŽK: 2:3. Diváků: 2 853.

Opava: Fendrich – Hrabina, Radić, Žídek, Helebrand – Schaffartzik – Jursa (86. Mozol), Janetzký, Zapalač (81. Puškáč) – Kuzmanovič (68. Jurečka), Smola

České Budějovice: Křížek – Klesa, Havel, Novák (54. Hála), Kladrubský – Pešek, Benát, Čavoš, Funda – Wermke (70. Kouadio), Táborský

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook