St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Fotbalisté Malše Roudné pokukují po horních patrech divizní tabulky. Jaro načínají doma

RRedakce3 minuty čtení9. 3. 2018, 14:05
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. · Foto: Jan Škrle

Jarní mistrovské divizní bitvy načnou fotbalisté Malše Roudné na domácím trávníku 10. března. Jejich soupeřem bude tým Hořovicka. Jihočeši jsou po podzimní části soutěže v polovině šestnáctičlenné tabulky a rozhodně chtějí svou pozici vylepšit. Za zimní přípravou se ohlédl a co je nového u A týmu Malšanů prozradil předseda klubu Libor Šolc.

Nastaly v hráčském kádru přes zimu nějaké změny, popřípadě co říkáte na adresu nových hráčů?
Mužstvo bylo doplněno o Jana Hálu a Martina Vlka z budějovického Dynama. Dále přišel Ilja Solomakha, který je z Ukrajiny, ale naposledy hrál na Slovensku za Velké Revištia a z Písku dvojice Lukáš Holub a Vojtěch Zeman. Lukáš už u nás v průběhu podzimu působil a v Roudném se mu líbilo. Po tom, co absolvoval přípravu v Písku, došlo k dohodě, že si působení u nás prodlouží. No a na poslední chvíli jsme se ještě dohodly na angažování Vojtěcha Zemana. Myslím, že mužstvo by mělo být doplněno vhodně a i kvalitně. Ovšem hovořit budou dobré výkony a výsledky, což ukážou až samotná utkání o mistrovské body.

Jak jste spokojený s průběhem zimní přípravy a výsledky?
Příprava proběhla podle našich trenérů Rudolfa Otepky a Jana Rezka dobře. To, co bylo naplánované, to se podařilo naplnit a i herně to bylo v přípravných zápasech slušné. Kluci hráli jak s mužstvy ze třetí ligy, tak i s mužstvy z nižších soutěží. Výsledkově z pěti zápasů se podařilo třikrát vyhrát (Čížová, Čimelice, Katovice), jednou remizovat (Gmünd) a jednou prohrát (Benešov). Samozřejmě si je potřeba uvědomit, že příprava je věc jedna a boje o mistrovské body věc druhá. Ale myslím, že všichni v průběhu zimní pauzy udělali maximum proto, aby do jarních bojů byl náš tým dobře připraven.

S jakým přáním vstupujete do nové sezony, kde byste chtěl svůj tým vidět v tabulce?
Rád bych naše mužstvo viděl v horní polovině tabulky. Ta je po podzimu strašně vyrovnaná. Je pravda, že nás dělí šest bodů od špice tabulky, ale i šest bodů od samého chvostu. Bude potřeba sbírat body hned od začátku jarních bojů, což bude pro další vývoj a případný klid důležité. Hned v úvodu nás v sobotu 10. března v domácím prostředí čeká silné Hořovicko a hned o týden později zajíždíme do Dobříše. Oba dva celky jsou na tom bodově podobně jako my, tudíž bude o co hrát. Hned se ukáže, kdo komu po úvodních kolech odskočí.

Doufám, že na první jarní kolo si najde cestu hodně diváků a že všichni naši fandové přijdou v sobotu kluky povzbudit a pomoci jim urvat důležité tři body. Počasí se umoudřuje, tak snad bude terén pro fotbal již odpovídající a diváci také nebudou muset mrznout jako o minulém víkendu.

Výkop zápasu s Hořovickem na roudenském stadionu je stanoven na 14:30 hodin.

Zdroj: malseroudne.cz

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatkyDoprava

Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatky

Stavba nové křižovatky u budějovického letiště v Plané opět zasahuje do provozu. Na silnici I/3 znovu dopravu řídí semafor, ve vytížených hodinách také pracovníci. Podívejte se, jak to na místě aktuálně vypadá.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook