St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Dvanácté vítězství pro Dynamo v řadě znamená dvanáctibodový náskok na čele tabulky

MMartin Hybrant2 minuty čtení28. 4. 2019, 19:00
Dynamo opět zvítězilo.
Dynamo opět zvítězilo. · Foto: dynamocb.cz

Fotbalisté Dynama se představili v dalším utkání na domácí půdě proti Sokolovu. Střetnutí příliš fotbalové krásy nepobralo. K vidění byla velká řada nepřesností v rozehrávce na obou stranách. Po vstřelené brance se navíc domácí fotbalisté zatáhli a snažili se jen ubránit hubený náskok. Zápas tak rozhodla jediná branka, o kterou se postaral ve 30. minutě Peter Grajciar. Dynamo si tak připsalo dvanáctou výhru v řadě a zvýšilo svůj náskok pět kol před koncem soutěže na 12 bodů. Rázně tak nakročilo k přímému postupu do nejvyšší soutěže.

Do utkání nastoupilo Dynamo netradičně ve speciálních žlutých dresech, čímž vyjádřilo podporu Centru Bazalka. Ze začátku měli domácí více ze hry a projevilo se to hned v páté minutě, kdy se po centru Helešice objevil v šanci Martan, ale pod tlakem nedokázal usměrnit balon mezi tři tyče. Postupně se začal osmělovat i Sokolov a hra se vyrovnala. Do šancí se ale dále dostávalo hlavně Dynamo a hosté měli velký problém prosadit se přes skálopevnou obranu domácích. Ve 27. minutě se ocitl ve velmi dobré pozici Čavoš, jeho nepovedená střela ale jen vyplašila ptáky hnízdící na stromech za tribunou. Skóre se měnilo ve 30. minutě. Peter Grajciar si hodil balon na svou levačku a krásnou střelou zpoza vápna na zadní tyč nedal brankáři hostí šanci. V závěru poločasu se do šancí dostal i Sokolov. Ve 38. minutě se až před bránu probojoval z pravé strany Hlavatý a jeho zblokovaná střela skončila na boční síti. V nastaveném čase se stejný hráč ocitl nikým nehlídaný ve vápně, ale střela mu vůbec nesedla, a tak se odcházelo do kabin s jednobrankovým vedením domácích.

Sokolov byl hned v úvodu druhého poločasu blízko vyrovnání. Ke střele se dostal za vápnem aktivní Hlavatý a Staněk jeho pokus jen vytěsnil na roh. Po jeho zahrání měl poté co dělat s hlavičkou Mejdra, ale balon dokázal udržet v náručí. V 72. minutě zahrozilo po dlouhé době také Dynamo. Kladrubský našel načechraným centrem přesně hlavu Ledeckého, který ale poslal balon kousek nad horní tyč.Moc dalších šancí už k vidění nebylo, spíše jen ojedinělé náznaky. Dynamo se zatáhlo a snažilo se hlavně neinkasovat. Sokolov nedokázal vymyslet nějakou překvapivou souhru, díky které by se přes defenzivu domácích prosadil. Dynamo tak dokázalo vyhrát už dvanácté utkání v řadě, a ještě upevnilo své vedoucí postavení v tabulce.

SK Dynamo - Baník Sokolov 1:0 (1:0)

Branky: 30. Grajciar, Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Moláček, Diváci: 2176

Dynamo: Staněk – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan (90. Brandner), Grajciar (63. Havelka), Provod – Ledecký (89. Táborský).

Sokolov: Jakub Dvořák I. – Mejdr (80. Kosak), A. Čihák, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Machek – Štípek, Glaser, Hlavatý, Dan. Novák (73. Beránek) – Vávra (39. Liener

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupinyZprávy

Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupiny

Situace se na transfuzním oddělení českobudějovické nemocnice dál zhoršuje. Zatímco ještě nedávno chyběla většina krevních skupin, nyní nemocnice upozorňuje na vážný nedostatek krve všech krevních skupin. Zdravotníci proto znovu vyzývají dárce, aby odběr neodkládali.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook