St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Fotbalisté Dynama při návratu do ligy prohráli doma s Opavou

ČTK1 minuta čtení14. 7. 2019, 19:29
Fotbalisté Dynama při návratu do ligy prohráli doma s Opavou
Fotbalisté Dynama při návratu do ligy prohráli doma s Opavou · Foto: dynamocb.cz

Fotbalisté Českých Budějovic při návratu do nejvyšší soutěže po čtyřech letech ve druhé lize doma prohráli 0:1 s Opavou. Jedinou branku hostujícího celku vstřelil v opatrně hraném prvním poločase útočník Václav Jurečka.

První poločas nabídl málo fotbalových momentů. Na obou týmech byla patrná lehká nervozita a zároveň snaha o to, aby nikdo nechyboval. Domácí mohli skórovat jako první, když po faulu zahrávaly trestný kop. Kladrubský obstřelil zeď, ale mířil na stranu, kde stál připravený brankář Fendrich, jenž míč vyrazil.

Hosté se nikam netlačili, ale pokud se jim naskytla šance zaútočit, většinou vypadali nebezpečně a potvrdili to po půl hodině hry. Českobudějovický Provod v ofenzivě ztratil míč, Opava se dostala do otevřené obrany Jihočechů a Jurečka překonal gólmana Staňka. Vzápětí mohl po centru ze strany vyrovnat Ledecký, ale nehlavičkoval důrazně.

Ve druhém poločase se České Budějovice tlačily do koncovky, ale nebezpečnou šanci si prakticky nevytvořily. Zahrávaly řadu rohů, ale s nimi si Opavští dokázali poradit. Také proto si hosté z jihu Čech odváží tři body a v první lize vyhráli venku po osmi zápasech.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Písečané mohou ovlivnit, co se změní. Do participativního rozpočtu míří 18 projektůSpolečnost

Písečané mohou ovlivnit, co se změní. Do participativního rozpočtu míří 18 projektů

Co by podle vás měli v Písku opravit nebo oživit? Odpověď mohou obyvatelé města znovu ovlivnit prostřednictvím participativního rozpočtu. Do jeho pátého ročníku dorazilo 18 návrhů, od úprav veřejných prostranství přes nové herní a odpočinkové prvky.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.