St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Chceme předvádět dobrý fotbal. Teď je nejdůležitější zvládnout zápas se Slováckem, shodují se trenéři Dynama

Michael Daněk3 minuty čtení24. 1. 2023, 15:00
Tisková konference před jarní částí sezony.
Tisková konference před jarní částí sezony.

Fotbalisté Dynama vyhlíží začátek jarní části nejvyšší fotbalové ligy. Po návratu z desetidenního soustředění v tureckém Beleku je čeká už tuto sobotu první ostrý zápas letošního roku. V sobotu jihočeský manšaft zamíří k ligovému duelu do Uherského Hradiště. Oba hlavní trenéři se shodují, že jsou na vstup do druhé poloviny sezony dobře připraveni. Prioritou je pro ně předvádět dobrý fotbal, bodovat a ze stadionu na Střeleckém ostrově udělat nedobytnou tvrz.

„Chceme předvádět dobrý fotbal, který přinese co nejvíce výher. Jdeme zápas od zápasu. Teď je nejdůležitější zvládnout zápas na Slovácku,“ poznamenal na úterní tiskové konferenci jeden z dvojice trenérů Marek Nikl.

Vstup do jarní části sezony bude pro hráče Dynama náročný. „Hned na začátek budeme mít takový anglický týden. Během týdne nás čekají tři zápasy,“ doplnil druhý z trenérského dua Tomáš Zápotočný. Po sobotním zápase na hráče čeká v rychlém sledu pohárové utkání s Hradcem Králové (1. února) a o čtyři dny později zápas s libereckým Slovanem. „Po soustředění máme nějakou představu o sestavě, ale může se ještě různě protočit,“ dodal Nikl.

Kompletní kádr se na vstup do jarní části sezony připravoval v tureckém Beleku, kde absolvoval tři zápasy. Po prohrách s maďarským Vasasem a polskou Lodží si Jihočeši spravili chuť na kosovské Prištině, které nasázeli čtyři branky.

„Ze soustředění mám pozitivní dojmy. Ty tři zápasy nás prověřily, jsem za to rád. Ve všech zápasech jsme si vyzkoušeli, čím se chceme v nové sezoně prezentovat. Byl jsem nadšený, že jsem se vrátil do známého prostředí, kde jsem strávil krásná léta,“ poznamenal Zápotočný, který v letech 2008 až 2011 oblékal dres tureckého Beşiktaşe a Bursasporu. Za pozitivní výsledek soustředění považuje také to, že se nikdo nezranil. „Bohužel nám ale onemocněl Patrik Čavoš, který má nějakou angínu. Proto bere antibiotika,“ dodal.

K týmu se už v Turecku přidala dvojice posil. Marcel Čermák přišel z Příbrami, kde se už před angažmá na jihu Čech potkal s trenérskou dvojicí Zápotočný – Nikl. Útočné řady posílí také Nigérijec Quadri Adediran.

„Oba dva nás pozitivně překvapili. Čermák hned předvedl to, s čím jsme si ho brali do Budějc. To samé i Quadri. Těším se na ligové zápasy,“ shrnul Nikl, který bude i nadále v zápisech o utkáních veden jako hlavní trenér a Tomáš Zápotočný jako jeho asistent. „Nemáme rozdělené role, kdo má co na starosti. Vždycky jsme se dohodli. Hlavní slovo mají oba,“ uzavřel.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook