Ne 16. 8. 2026Jáchym
Fotbal

ANKETA: Na Střelák míří jihočeské derby. Dynamo vyzve vedoucí Táborsko

Tomáš Souček2 minuty čtení12. 9. 2025, 9:30
ANKETA: Na Střelecký ostrov míří jihočeské derby. Dynamo vyzve vedoucí Táborsko
ANKETA: Na Střelecký ostrov míří jihočeské derby. Dynamo vyzve vedoucí Táborsko · Foto: FC Silon Táborsko

Jihočeský fotbal čeká velký páteční večer. Na Střeleckém ostrově se od 18 hodin odehraje derby mezi Dynamem a Táborskem. Utkání dvou regionálních rivalů slibuje silné emoce.

Anketa týdne
Kdo odejde z derby jako vítěz?

Táborsko vstupuje do zápasu z pozice lídra. Svěřenci trenéra Radka Kronďáka mají po osmi kolech 18 bodů a v čele tabulky drží před Dynamem náskok deseti bodů. To se zatím trápí, je dvanáctý a po chvilkovém zvednutí formy opět najelo do série proher. Naposledy padlo v Ústí nad Labem 2:3.

Kronďák ale varuje, že postavení v tabulce v derby nehraje roli. „Stačí dvakrát, třikrát vyhrát a každý tým se posune nahoru. Soutěž je extrémně vyrovnaná,“ připomíná trenér Kronďák, který k pátečnímu zápasu přistupuje s respektem, pokorou a bez zbytečného dramatizování.

Derby má i osobní podtext. V týmu lídra hraje hned několik bývalých budějovických fotbalistů – Matějka, Nikl, Hora, Havel nebo Novák. Prostředí Dynama dobře zná i někdejší ředitel klubu Martin Vozábal.

„Dynamo se opírá o individuality, jakými jsou nigerijský střelec Chukwudi Igbokwe, rychlonohý útočník Vaníček či zkušený Jiří Skalák, jenž okusil Premier League v dresu Brightonu. A pozor i na Mamadoua Koného, který ještě na podzim 2024 v dresu Táborska vyřadil Dynamo z poháru," hodnotí strategii Dynama Táborsko.  

Souboj slibuje velký fotbalový zážitek. Dynamo potřebuje body, aby se odlepilo od spodku tabulky. Táborsko chce potvrdit roli lídra a ukázat, že právem vládne soutěži. Přímý souboj regionálních rivalů navíc dostává příchuť odvety – naposledy se totiž oba celky střetly v baráži o nejvyšší soutěž v květnu 2024.

Výkop je dnes v 18 hodin. Střelecký ostrov uvidí derby, které bude víc než jen o bodech.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Policie rozbila gang falešných investorů. Obviněno je deset lidíKrimi

Tragická nehoda u Slavonic. Cyklista zemřel po pádu z kola

Tragickou nehodu cyklisty vyšetřují od prvních minut neděle jindřichohradečtí policisté. Starší muž podle dosavadních zjištění pravděpodobně nezvládl řízení jízdního kola a u Slavonic sjel mimo silnici do příkopu. Navzdory tomu, že měl na hlavě přilbu, svým zraněním na místě podlehl.

Výrobce dřevěné kosmetické tužky z Českého Krumlova oslavil 25 let v České republiceSpolečnost

Výrobce dřevěné kosmetické tužky z Českého Krumlova oslavil 25 let v České republice

Letní slavností a Dnem otevřených dveří oslavil Schwan Cosmetics CR 25 let působení v České republice. Jedná se o českou pobočku německého rodinného holdingu Schwan-STABILO. Téměř tisícovka návštěvníků si mohla prohlédnout unikátní výrobu kosmetické tužky v Českém Krumlově, oslavy doplnil bohatý kulturní a společenský program.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook