Dynamo vrací úder. Majitelka klubu odmítá kritiku a obviňuje město

Spor mezi vedením města České Budějovice a fotbalovým Dynamem dál eskaluje. Po ostrých vyjádřeních politiků i bizarních incidentech kolem zástupce klubu nyní přichází reakce majitelky klubu. Dorothy Nneka Ede v obsáhlém rozhovoru na webu klubu odmítá pochybení, hájí kroky vedení a kritizuje přístup města i způsob jeho komunikace.
Klub: Podklady jsme dodali včas
Jedním z hlavních bodů sporů zůstává vyúčtování peněz, které město klubu poskytmo na provoz stadionu. Zatímco město tvrdí, že klub své povinnosti nesplnil, majitelka Dynama to jednoznačně odmítá.
„Veškeré požadované dokumenty byly předloženy dne 26. února 2026,“ uvedla Dorothy Nneka Ede. Zároveň připouští překvapení nad ostrými výroky náměstka primátorky Petra Maroše (Naše Česko). „Bylo pro mě šokující vidět vyjádření Petra Maroše v médiích, že klub porušil smlouvu a nepředložil finanční výkazy, které přitom nebyly požadovány,“ řekla.
To je ale v přímém rozporu s dlouhodobým postojem města. „Potvrzuji, že klub dosud, tedy do 1. dubna, městu neodeslal vyúčtování obstaravatelské smlouvy za rok 2025,“ uvedl už dříve náměstek Maroš.
Kdo může za špatnou komunikaci?
Majitelka klubu zároveň odmítá kritiku, že Dynamo s městem nekomunikuje. Tvrdí, že opak je pravdou. „Opakovaně jsem panu Marošovi zasílala e-maily s žádostí o termín schůzky. Na poslední e-mail jsem do dnešního dne neobdržela žádnou odpověď. To podle mého názoru jasně ukazuje neochotu ze strany města navázat a budovat vztah s klubem,“ dodala.
Město přitom dlouhodobě tvrdí opak. „Klub nekomunikuje – nejen s městem, ale hlavně s fanoušky,“ uvedl například opoziční zastupitel Viktor Lavička (ANO).
Jelenův incident před radnicí
Velkou pozornost v posledních dnech vzbudilo chování zástupce klubu Davida Jelena, který se v noci obnažoval před radnicí a celý incident natáčel. Majitelka klubu jeho jednání neobhajuje.
„Toto chování jednoznačně odsuzuji. Nedokážu vysvětlit, jaký tlak vedl k tomu, že reagoval tímto způsobem,“ uvedla. Zároveň připomněla, že se Jelen za své jednání omluvil.
Právě tento incident přitom vyvolal ostré reakce i ze strany kraje. Hejtman Martin Kuba (Naše Česko) uvedl, že „chování opilého manažera klubu je nepřijatelné“ a dodal, že „tahle parta by měla co nejrychleji z Dynama zmizet“.
Tlak na vedení klubu
Ede zároveň odmítá, že by byl klub špatně řízen. „Narativ, že je klub řízen špatně, považuji za záměrně vytvářený s cílem zpochybnit vedení a řízení klubu, což podle všech dostupných faktů neodpovídá realitě,“ uvedla majitelka.
Připomněla také, že klub podle ní funguje stabilně a má jasný cíl. „Máme jasnou vizi – stabilizovat klub a co nejrychleji se vrátit do nejvyšší soutěže,“ řekla. Vedle toho ale připustila i personální změny. Potvrdila například konec sportovního ředitele Michaëla Michéeho a nástup jeho nástupce, kterým je Miguel Álvarez.
Spor se dál vyostřuje
Konflikt mezi městem, krajem a vedením Dynama tak vstupuje do další fáze. Zatímco politici mluví o možném vypovězení smlouvy a požadují zásadní změny, klub se brání a obviňuje veřejné představitele z nepravdivých výroků a neochoty komunikovat.
Jasné řešení zatím není na stole. Po posledních vyjádřeních je ale zřejmé, že spor už dávno nepřipomíná jen administrativní neshodu, ale otevřený střet o budoucnost jednoho z nejtradičnějších klubů v regionu.









Diskuze
2Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Komentování je jen pro přihlášené