St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Výkon proti Benátkám poslední kapkou. Motor odvolal Rosola, koučem bude Bělohlav

Ddvoral202 minuty čtení18. 2. 2016, 16:12
Radek Bělohlav novým trenérem Motoru
Radek Bělohlav novým trenérem Motoru · Foto: Dominik Svoboda

Poslední kolo základní části a nevydařené utkání s Benátkami nad Jizerou donutilo vedení ČEZ Motor České Budějovice k celkem zásadnímu kroku. Trenéry pro vyřazovací část budou Radek Bělohlav, Martin Štrba, Roman Turek a jako konzultant Aleš Kotalík.

„Vzhledem k výkonům, které rozhodně neměly stoupající tendenci, a také k výsledkům zejména ve čtvrté čtvrtině, jsme se rozhodli s okamžitou platností odvolat trenéra Petra Rosola,“ řekl generální manažer klubu Stanislav Bednařík. „Jsme si vědomi toho, že to není zcela koncepční řešení, ale abychom měli šanci dosáhnout cílů, které jsme si předsevzali, museli jsme dát mužstvu silný impuls. A tím je pro nás nový trenérský tým,“ dodal Bednařík.

Hlavním koučem se tak stává dosavadní asistent Radek Bělohlav. Sekundovat mu bude Martin Štrba, který doposud vedl juniorku Motoru. Duo doplní prezident klubu Roman Turek, jenž zároveň povede brankáře. Na střídačce by se měl objevit i Aleš Kotalík, který bude jako konzultant působit i při trénincích mužstva.

„Celý trenérský tým mužstvo dokonale zná, což je v této fázi sezony velmi důležité. Věříme, že hráče dennodenní přítomnost bývalých vynikajících hokejistů na všech trénincích a také motivační schopnosti nových členů trenérského týmu, dovedou k tomu, že budou podávat maximální výkony v každém okamžiku a nikoli jen v některých zápasech,” přidává Bednařík, jenž doplnil, že Štrbu nahradí u juniorky Luboš Rob starší.

Hokejisté Motoru podstoupí první trénink pod novým realizačním týmem v neděli dopoledne. Ve středu poté sehrají přátelské utkání s kombinovaným výběrem rakouského Salcburku. Vstup na utkání, které začne v 17 hodin, bude zdarma.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
PP
Petr Pils22. 2. 2016, 20:05
Rosol za to nemůže. Celý den před zápasem chlastali páni hokejisti v Masných krámech. Je to ostuda. Diváci pro ně dělají maximum a místo,aby se jim odvděčili, tak zápasy vypouští. Na extraligu v tomto složení opravdu nemají. Nad jejich síly s tímto přístupem bude už Přerov.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook