St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Motor udolal Litoměřice gólem v závěru a bere tři body

Mmhermi@gmail.com2 minuty čtení29. 11. 2017, 19:50
O rozhodující trefu utkání se v 58. minutě postaral Peter Galamboš (uprostřed)
O rozhodující trefu utkání se v 58. minutě postaral Peter Galamboš (uprostřed) · Foto: Bramberka

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice se proti Litoměřicím hodně nadřeli a vyhráli po velkém boji 3:1. V utkání domácí po první třetině prohrávali, ale zápas dokázali ve druhé a třetí části otočit.

Po včerejší domácí prohře se Vsetínem se představily Litoměřice v Budvar aréně ve zcela jiném světle a byly domácím rovnocenným soupeřem. Motor se musel v první třetině hned třikrát bránit v oslabení a na jeho hře to bylo znát. Nedokázal se dostat do delšího tlaku, čehož hosté využili ve 14. minutě. Pokus Bílka před brankářem Gábou dokázal tečovat mimo jeho dosah Jan Veselý – 0:1.

Ve druhé třetině měli domácí ihned ze začátku více ze hry a výsledkem bylo vyrovnání po 41 sekundách hry. Nahození Martina Heřmana od modré si nešťastně tečoval za vlastního gólmana jeden z litoměřických hráčů. Motor pokračoval v aktivní hře, ale tlak se jim ve vedoucí gól zužitkovat nepodařilo. Vampola, Bárta či Nedorost na pozorného Kloučka nevyzráli.

I ve třetí třetině se hrál spíš bojovný než pohledný hokej. Domácí mohli otočit stav při přesilovce, ale gól nedali. Litoměřice pak dostaly další výhodu, když Motor podruhé v utkání hrát v šesti hráčích. Oslabení odehráli Jihočeši skvěle a nepustili soupeře ke střele. Naopak Pajič měl sám velkou příležitost, ale branku minul.

Po konci trestu mohl dát druhý gól Rob, kterého vychytal zákrokem zápasu přesunující se Klouček. Čtyři minuty před koncem třetiny byl za vražení na hrazení vyloučen Kusý, který poslal hlavou na mantinel Kutláka. A toho už Motor využil. Po vybídnutí od Pajiče tečoval krásně puk pod horní tyč Peter Galamboš – 2:1. Závěrečnou hru bez brankáře domácí tým ustál a navíc dvě sekundy před koncem si dal po teči vlastní gól hostující hráč. Gól byl připsán Petru Vampolovi

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Heřman (Vampola, Čermák), 58. Galamboš (Vampola, Pajič), 60. Vampola – 14. J. Veselý (Bílek, Jeřábek). Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Špringl, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváků: 5 575.

České Budějovice: Gába (Kváča) – Kutlák, Kučný, Kachyňa, F. Novák, Fillman, Pýcha – J. Bárta, Vampola, Nedorost – Dostálek, Rob, Čermák – Prokeš, Vlček, Heřman – Květoň, Pajič, Galamboš

Litoměřice: Klouček (Michajlov) – Kvasnička, Jandus, Smetana, Jebavý, Jeřábek, Buchtela – Kusý, J. Veselý, Bílek – Hanták, Kantner, Machala – Helt, Stříbrný, Řehoř – J. Šimeček, R. Pilař, M. Havelka

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupinyZprávy

Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupiny

Situace se na transfuzním oddělení českobudějovické nemocnice dál zhoršuje. Zatímco ještě nedávno chyběla většina krevních skupin, nyní nemocnice upozorňuje na vážný nedostatek krve všech krevních skupin. Zdravotníci proto znovu vyzývají dárce, aby odběr neodkládali.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.