St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Novým hlavním trenérem Motoru je Peter Draisaitl

RRedakce1 minuta čtení23. 4. 2012, 19:42
Nový trenér HC Mountfield Peter Draisaitl
Nový trenér HC Mountfield Peter Draisaitl

Českobudějovický HC Mountfield prochází řadou změn. Jednou z nejvýraznějších je osoba hlavního trenéra extraligového týmu, o jehož obsazení rozhodlo pondělní jednání představenstva klubu.

„S platností od 1. května 2012 se naším hlavním trenérem stává Peter Draisaitl. Měli jsme vytipováno několik kandidátů. Peter Draisaitl však splňuje přesně naše představy a zapadá do koncepce, kterou jsme si pro nadcházející sezonu stanovali,“ uvedl Ing. Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer klubu.

Šestačtyřicetiletý Draisaitl je rodákem z moravské Karviné. Svoji aktivní hráčskou kariéru ale prožil v Německu. S Kolínem nad Rýnem se v sezoně 1994/1995 dokonce stal mistrem. Bývalý útočník navíc úspěšně také reprezentoval. V dresu Německa startoval pravidelně na mistrovství světa i olympijských hrách. Po konci aktivní hráčské kariéry v Německu nastartoval také svoji trenérskou dráhu.

Ve druhé nejvyšší soutěži vedl Straubing, Regensburg a Ravensburg.V poslední sezoně pak trénoval v německé nejvyšší soutěži Norimberk. Nyní převezme českobudějovický HC Mountfield, který plánuje pro nadcházející ročník omladit svůj kádr a vydat se cestou vlastních odchovanců.

Spolupracovníkem Draisaitla bude někdejší hráč klubu Radek Bělohlav. Trenérský tým navíc doplnil v roli trenéra brankářů Roman Turek, další výrazná osobnost českobudějovického hokeje.

Napsal Radek Papáček, tiskový mluvčí HC Mountfield

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zraniloZprávy

Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zranilo

Vážná dopravní nehoda autobusu zaměstnala ve středu odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému. K nehodě došlo na silnici I/34 u obce Holičky na Třeboňsku, v lesním úseku mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Komunikace je kvůli zásahu uzavřena.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook