St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Poprvé doma a první výhra. Motor těsně přehrál Pavlodar

AAdam Pavlíček2 minuty čtení12. 8. 2019, 19:53
Poprvé doma a první výhra. Motor těsně přehrál Pavlodar
Poprvé doma a první výhra. Motor těsně přehrál Pavlodar · Foto: hcmotor.cz

Motor se poprvé v přípravě představil na domácím ledě. Čekal jej kazažský Pavlodar. Utkání možná herně ani výsledkově dlouho dobu nevycházelo podle představ. Nově složený českobudějovický tým si se soupeřem nakonec těsně poradil. Po dvou trefách Martina Nováka zvítězil 2:1.

První třetina začala vlažně. Pavlodar začal poměrně aktivně, avšak na Strmeně si zpočátku nepřišel. I Motor se pomalu rozjížděl. Aktivní byl především Martin Novák. Ilja Rumjancev byl v brance zatím velmi jistý a nepřipouštěl vážnější komplikace. Oba celky do konce třetiny odolávaly. Žádný z týmů se z přesné trefy neradoval, a tak se šlo do dalšího dějství na nerozhodného stavu.

Od startu prostředního dějství už to bylo o něčem jiném. Ihned ve 22. minutě se prosadil Martin Novák, a to po dobré přihrávce od Václava Karabáčka. Za zmínku stojí také bitka, jež se odehrála mezi Martinem Beránkem a hostujícím Išmametěvem. Obránce Pavlodaru rozdal pár úvodních ran, pak se oklepal i domácí mladý útočník a zahanbit se rozhodně nenechal. Od té chvíle držel Motor Rumjanceva v permanenci, avšak bez kýženého efektu. Ke konci periody se Kuršuk vrhl na Gilberta, který si nenechal nic líbit. Kuršuk nesportovně pokračoval v souboji na zemi, a tak musel pykat – byl vyloučen do konce utkání. Možná i to nahecovalo kazašský tým k vyrovnání. Z předbrankového prostoru se trefil Pavel Rozvadovsky, který využil toho, že budějovický brankář vyrazil kotouč jen před sebe – 1:1.

Nicméně i z kraje další periody se Motor střelecky prosadil. A opět to byl Martin Novák, jenž rozradostnil domácí příznivce. Pak bylo k vidění dost šancí na obou stranách. Přečíslení dva na jednoho nejprve neproměnil Rozvadovsky, záhy měl parádní pozici také Karabáček, nicméně brankáři v obou případech hráli prim. Do konce zápasu se skóre neměnilo, Motor vyhrál těsně 2:1.

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Irtyš Pavlodar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. M. Novák (Karabáček, Pýcha), 41. M. Novák (Karabáček, Hawerchuk) – 39. Razvadovsky (Putilov, Žiljakov). Rozhodčí: Pražák, Jílek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Kuršuk os. trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2 730. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Motor: Strmeň – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Christov, Prokeš, Veselý – M. Novák, Gilbert, Hawerchuk – Karabáček, Přikryl, P. Novák – Beránek, Venkrbec, Holec

Pavlodar: Rumjancev – Volgin, Išmametěv, Kuršuk, Lipin, Namestnikov, Miljukov, Moškarev, Putilov – Ajdaš, Atachanov, Volkov – Žiljakov, Makuckij, Mitěnkov – Sošnikov, Samoljov, Titov – Razvadovsky, Štefan, Děmidov – Gasnikov

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.