St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Hanzal s Michálkem nastoupí už zítra proti Plzni

RRedakce2 minuty čtení16. 10. 2012, 14:39
Martin Hanzal
Martin Hanzal

Hokejisty HC Mountfield v nynější době sužuje široká marodka. Parta bojovníků v úzké sestavě přesto vydřela v posledních dvou zápasech dvě vítězství. Ve středu však Jihočechy čeká další bitva. Do Budvar Arény v rámci European Trophy zamíří západočeská Plzeň.

Hlavní trenér Peter Draisaitl bude chtít šetřit zdravé opory, na druhou stranu ale za Mountfield nastoupí útočníci Martin Hanzal s Milanem Michálkem. Oba vytvoří první útočnou formaci spolu s Lukášem Květoněm, který se vrací po doléčeném zranění palce. Utkání začíná v 17.30 hodin a držitelé všech permanentek mají vstup zdarma.

„Poslední dvě utkání nám sebraly spousty sil. Jak ve Zlíně, tak naposledy doma s Karlovými Vary. Vzhledem k tomu, že nás trápí tak početná marodka, do utkání s Plzní nepůjdeme v nejsilnější možné sestavě. Potřebujeme nějaké hráče nechat odpočinout po zápasech, kdy byli enormně vytížení. Věříme, že naši příznivci a fanoušci tento fakt pochopí,“ uvedl na tiskové konferenci po utkání s Karlovými Vary kouč Peter Draisaitl.

Martin Hanzal s Milanem Michálkem se chystají poprvé v Tipsport extralize naskočit v pátek na ledě Slavie Praha. „Ve středu proti Plzni tak rádi využijí možnosti zahrát si soutěžní utkání, aby byli na extraligovou premiéru dobře připravení,“ říká sportovní manažer Petr Sailer.

Vedle elitní první útočné formace proti Plzni dostanou příležitost ukázat se junioři, kteří budou tvořit zbývající tři útoky. „Bude velice přínosné vidět kluky v ostřejším utkání mezi seniory. Může nám to ukázat, kam také v případě potřeby během sezony můžeme sáhnout,“ dodává Sailer.

Předpokládaná sestava Motoru proti Plzni: Sáblík (Bláha) - Prokop, Kříž, Jank, Vráblík, Plášil, Štěpán, Kolarz - Květoň, Hanzal, Michálek - Ciboch, Záhora, Rousek - Turek, Přibyl, Trummer – Sekera, Pašek, Rob.

Napsal Radek Papáček, tiskový mluvčí HC Mountfield
Foto: Petr Lundák

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatkyDoprava

Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatky

Stavba nové křižovatky u budějovického letiště v Plané opět zasahuje do provozu. Na silnici I/3 znovu dopravu řídí semafor, ve vytížených hodinách také pracovníci. Podívejte se, jak to na místě aktuálně vypadá.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook