St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Dánům vybojoval účast v semifinále útočník Motoru Nick Olesen

Eelinka.talirova@seznam.cz1 minuta čtení23. 5. 2025, 12:06
Dánům vybojoval účast v semifinále útočník Motoru Nick Olsen
Dánům vybojoval účast v semifinále útočník Motoru Nick Olsen · Foto: Petr Tibitanzl / hcmotor.cz

Hokejové mistrovství světa se posouvá do semifinále. I přesto, že Češi loňský titul neobhájí, Budějčáci mají malý důvod k radost. Duel mezi Kanadou a Dánskem totiž rozhodl útočník Motoru Nick Olesen a poslal tak svůj tým do boje o medaile, které Dánové ještě nikdy nezískali.

Dánsko do čtvrtfinálového zápasu vstupovalo jako jasný outsider. K překvapení všech se jim ale dařilo s kanadskými hokejisty držet krok a diváci v Herningu dlouho čekali na první gól. Ten přišel až ve 46 minutě, kdy se Travisi Sanheimovi podařilo překonat dánského brankáře. Netrvalo ale dlouho, Dánové na gól odpověděli a skóre vyrovnali.

Pouhých 49 sekund před koncem třetí třetiny pak diváci v hale propukli v euforii, když se Dánům podařilo vstřelit druhou branku a zápas tak otočit. Autorem vítězného gólu byl útočník českobudějovického Motoru Nick Olesen.

Devětadvacetiletý Dán přišel do klubu loni v červnu. Při své první extraligové sezóně překonal v dresu Motoru hranici třiceti bodů. Olesen si podle klubu účast na domácím mistrovství vysnil. „Znamenalo by to pro mě hodně. Když tu bylo mistrovství poprvé, sledoval jsem ho na stadionu jako divák. Takže vím, že fanoušci jsou tu výborní a byl bych hrdý, kdybych si za Dánsko v Dánsku mohl tentokrát zahrát," přál si Olesen před finální nominací. 

Právě díky němu tak budou Dánové bojovat o medaili z hokejového šampionátu, kterou zatím nikdy nezískali. V semifinále se utkají právě se Švycary, kterým v základní skupině Dánové podlehli. 

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
VN
Václav Novotný24. 5. 2025, 10:22
????❤️

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatkyDoprava

Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatky

Stavba nové křižovatky u budějovického letiště v Plané opět zasahuje do provozu. Na silnici I/3 znovu dopravu řídí semafor, ve vytížených hodinách také pracovníci. Podívejte se, jak to na místě aktuálně vypadá.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook