čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Roste podíl pozitivních testů na koronavirus. Jihočeští hygienici hlásí 821 nových případů

Jihočeští hygienici hlásí za středu další výrazný nárůst diagnostikovaných případů koronaviru. Laboratoře k vyšetření v regionu přijali 1 870 testů, pozitivní výsledek se podařilo prokázat u zhruba čtyř z deseti. V Jihočeském kraji přibylo konkrétně 821 nových případů. Aktuálně je na jihu Čech 6 139 osob s pozitivním testem na koronavirus.

Ve středu přibylo 444 nakažených žen a 377 mužů. „Ve více než sto padesáti případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině, ve dvou desítkách ve škole a ve zhruba sto dvaceti v zaměstnání. Nově onemocněly tři desítky zdravotníků a osm desítek případů se týkalo pracovníků či klientů sociálních služeb. Deset osob se infikovalo v rámci sportovních aktivit, pět se nakazilo při pobytu v Praze. Původ deseti případů byl v zahraničí. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,“ řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Od začátku školního roku se koronavirus objevil na sto devadesáti dvou školách, to je téměř pětina všech škol v kraji.

„Na základních a středních školách přetrvávají karantény žáků, pedagogů i nepedagogického personálu, v době od září muselo být uzavřeno celkem dvacet sedm škol. Nové případy přibývají v mateřských školách, kterých je v kraji aktuálně uzavřeno čtrnáct,“ doplnila ředitelka odbory hygieny dětí a mladistvých Marie Nosková.  

PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření budou platit od zítřejšího rána? Podívejte se na kompletní seznam

Vláda dnes zavedla kvůli šíření koronaviru další opatření. Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 6:00 do konce nouzového stavu, který je aktuálně platný do 3. listopadu, mimo jiné uzavřen maloobchod. Výjimku mají prodejny základního...

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto KNL

Štítky koronavirus, hygiena, Jihočeský kraj, nákaza, Kvetoslava Kotrbová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.