Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Tříletý podmíněný trest za týrání synů těžkou prací je pravomocný

Rozsudek, který uložil otci za nepřiměřeně tvrdou výchovu jeho dvou synů tříletý podmíněný trest, je pravomocný. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že se proti němu neodvolal ani obžalovaný, ani státní zástupce. Českobudějovický krajský soud muže potrestal mimo jiné za to, že děti v usedlosti na Prachaticku nutil k těžké práci a zanedbával jejich výživu. Otec musí každému z chlapců zaplatit odškodné ve výši 250 tisíc korun.

Počátkem března server iDNES.cz uvedl, že muž dostal syny do péče po rozvodu v roce 2004. Chlapci, jimž je nyní 13 a 15 let, museli odmalička pracovat u krav, ručně kosit trávu, pomáhat otci do noci s výrobou sýrů a vařit mu jídla.

Jezdili také s traktorem. Muž je při práci v zemědělství fotil a snímky posílal na Facebook, kde sklízeli posměch od spolužáků. Do školy chodili neupravení a bez svačin, obědy jim platila babička. Otec syny za neuposlechnutí příkazů fyzicky trestal a ponižoval je nadávkami.

Soudkyně Olga Smrčková podle serveru upozornila, že případ vybočuje z jiných kauz týrání svěřené osoby tím, že o problémech hochů věděla jak škola, tak i sociální pracovnice. Ředitel školy prý s otcem řešil situaci dětí jen přes telefon a pracovnice odboru sociální péče se nesnažily zkontrolovat, v jakém prostředí chlapci žijí.

Pětačtyřicetiletému muži hrozil trest od pěti do 12 let vězení, soud se však přiklonil k mírnějšímu potrestání i proto, aby otec mohl synům splácet stanovené odškodné. Chlapci nyní žijí u příbuzných mimo jižní Čechy.

Autoři

Štítky okres Prachatice, Krajský soud v Českých Budějovicích, Olga Smrčková, Facebook, podmíněné odsouzení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.