čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Policisté pátrají na vodní nádrži Orlík po zmizelém bruslaři

Muže, který se propadl do ledu na Orlické přehradě, se hasičům a policistům od soboty 3. března zatím nepodařilo vypátrat. Žádají svědky události o informace.

Patrně se jedná o osmatřicetiletého muže z Kolínska, který se nevrátil domů. Policejní potápěči pátrací akci ukončili v neděli po 17. hodině bez úspěchu, v pátrání ale budou pokračovat i dnes, v pondělí 5. března.

„Led se s mužem prolomil v sobotu odpoledne poblíž Žďákovského mostu,“ uvedla Štěpánka Uhlířová, jihočeská policejní mluvčí.

„Policisté zároveň žádají svědky události, kteří by dokázali blíže upřesnit místo propadu bruslaře, aby kontaktovali policisty na lince 158,“ dodala mluvčí.

Na místě zasahovalo v neděli března 14 policistů, z toho 11 potápěčů, kteří umísťují na dno přehrady sonar. Ten je schopen zobrazit profil zkoumaného dna.

Bruslení na Orlíku se o víkendu vymstilo i dalším dvěma bruslařům, kteří se probořili po zámkem. Hasičům se je podařilo zachránit a byli s podchlazením převezeni do nemocnice. 

Na video záznamu od policie jsou vidět bruslaři nedaleko místa zákroku, kteří přes výzvy policistů odmítají opustit ledovou plochu.

AKTUALIZOVÁNO: Pátrání po zmizelém bruslaři je zatím bez výsledku ukončeno

Policisté večer v pondělí 5. března neúspěšné pátrání ukončili. „Dle podmínek bude pátrací akce ještě v týdnu opakována,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Štítky bruslař, led, proboření, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.