Řidič osobáku utekl před policisty do lesa, byl opilý

Autoři | Foto

Policisté z Veselí nad Lužnicí minulý týden chytali řidiče osobáku, který před nimi utekl do lesa. Když ho hlídka vypátrala, dala mu dýchnout. Ukázalo se, že jednačtyřicetiletý muž se před jízdou posilnil alkoholem. Výsledek měření převýšil 1,4 promile alkoholu.

Hlídka řidiče zaregistrovala mezi obcemi Hamr – Drahov na Veselsku. „Muž, při spatření policejního auta, zastavil u krajnice a utekl do lesního prostoru. Policisté ho však brzy vypátrali a zajistili. Při komunikaci s jednačtyřicetiletým řidičem byl z jeho dechu cítit alkohol, proto ho vyzvali k testu na zjištění návykové látky v dechu, který vyšel pozitivně. Výsledek měření převýšil 1,4 promile alkoholu,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Řidiči byl zadržen řidičák. O několik dní později ho policisté předvolali k podání vysvětlení na obvodní oddělení. Tam si převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy je případ řešen formou zkráceného přípravného řízení. O jeho dalším osudu rozhodne soudce okresního soudu.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky policie, alkohol, Táborsko, Veselí nad Lužnicí, Drahov, Veselsko, les

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.