pondělí 30. března 2020 Arnošt

Pro ženu na Kramolín letěl vrtulník, zranila se při nástupu na lanovku

Pětačtyřicetiletá žena včera kolem poledne upadla při nástupu na lanovou dráhu z vrchu Kramolín tak nešťastně, že pro ni musel letět vrtulník. Při pádu si poranila nohu a podezření bylo i na možný úraz bederní páteře.

K pádu došlo přímo na nástupním „koberci“ k sedačkám, když ženě podklouzly lyže. „Vlastně jen z výšky dosedla, ale tak prudce, že došlo k bolestivému poranění. Vzhledem k tomu, že je naše stanice vzdálená od lanovky jen pár kroků, byl jsem na místě ihned, jak mne obsluha zavolala, a spolu s dvěma náhodně přítomnými lékaři jsem paní poskytl první pomoc,“ uvedl k nehodě Petr Hladík, zasahující člen Horské služby.

Žena si při pádu zranila i nohu, ale tento úraz se ukázal jako méně podstatný. „Podle toho, jak nám pád a bolest popsala, jsme měli podezření na možný úraz bederní páteře. Proto k nám po konzultaci s dispečinkem linky 155 Jihočeského kraje zamířil vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Bechyně. My jsme zatím zraněnou zafixovali do vakuové matrace a šetrně dopravili na místo přistání,“ doplnil Petr Hladík a poděkoval lékařům i obsluze lanovky z pomoc při nakládání pacientky na sáně.

Posádka vrtulníku pak ženu transportovala k dalšímu ošetření do českobudějovické nemocnice. „Lékaři nám zpětně potvrdili, že skutečně při pádu došlo ke zlomenině prvního bederního obratle. Takové zranění je jako důsledek pádu při nástupu do sedačkové lanovky skutečně výjimečné. Zaznamenáváme naproti tomu vcelku dost pádů při neopatrném výstupu,“ komentoval nehodu Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto horskasluzba.cz

Štítky horská služba, Kramolín, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.