pondělí 28. září 2020 Václav

Na Šumavě spadl ze skály německý turista

Otevřená zlomenina nohy a vykloubené rameno. Taková zranění si způsobil německý turista, který dnes odpoledne spadl ze skály na vrcholu Trojmezí. Pro zraněného muže letěl na Šumavu vrtulník.

Nehodu šumavské horské službě nahlásil dispečink linky 155 Jihočeského kraje s tím, že muž si pádem z cca tří metrů přivodil otevřenou zlomeninu nohy a vykloubení ramene. „K nehodě jsme ihned vyrazili ve dvou s potřebnou technikou. Předpoklad byl, že muž je v těžko přístupném skalním terénu, takže kromě ošetření musíme zajistit i bezpečné přiblížení vrtulníku či vyzdvižení pacienta,“ popsal začátek záchranné akce Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava.

Ke zraněnému muži museli být nejdříve spuštěni lékař a zdravotník, kteří ho ošetřili a zajistili, aby byl možný jeho přesun. „Muže jsme zafixovali do vakuové matraci a umístili do transportního vaku. Posádka ho poté palubním jeřábem vytáhla přímo z místa,“ doplnil Ondřej Zeman.

Vrtulník s pacientem poté zamířil na německou stranu hory Třístoličník. „Pod jeho vrcholem je horská chata spolku německých turistů. U ní posádka přistála a předala muže zdravotníkům německé záchranné služby,“ komentoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Horská služba

Štítky Šumava, nehoda, krimi, horská služba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.