čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Muže v pětimetrovém výkopu zasypala zemina. Vyproštění trvalo dvě hodiny

V boj o život se změnila rutinní práce jednoho z dělníků, kterého zasypala zemina v pětimetrovém výkopu na Krumlovsku. O události se záchranáři dozvěděli ve středu před šestou hodinou večerní. Celá záchranná akce trvala zhruba dvě hodiny.

„Záchranáři v pětimetrovém výkopu nalezli muže zasypaného ve vertikální poloze, koukala mu pouze hlava. Muž byl při vědomí a se záchranáři se snažil spolupracovat,“ shrnula mluvčí zdravotnické záchranné služby Petra Kafková.

Hasiči okamžitě zahájili vyprošťovací práce. Při tom museli být velmi opatrní, aby se na ně ani na zraněného nesesunula další zemina. „Muž byl při vědomí a další lidé mu ještě před příjezdem hasičů a záchranářů vyhrabali prostor okolo nosu a úst pro dýchání. Hasiči okamžitě nasvítili místo zásahu, usadili žebříky a postupně začali odkopávat sypký jíl,“ dodala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Zdravotníci v průběhu záchranných prací podávali pacientovi kyslík a kontrolovali stav vědomí. "Po dvou hodinách náročné práce se hasičům podařilo zraněného vyprostit,“ dodala Kafková.

Po ošetření na místě transportovala muže do budějcké nemocnice letecká záchranná služba.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS JČK

Štítky Českokrumlovsko, HZS JČK, ZZS JČK, výkop, vyproštění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.