sobota 17. dubna 2021 Rudolf

Policie chystá na Velikonoce kontroly opatření jako o běžném víkendu

Policie bude o Velikonocích provádět kontroly dodržování vládních opatření proti covidu-19 jako o běžném víkendu, řekl po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) novinářům policejní prezident Jan Švejdar. Situaci podle něj ovlivní i počasí, které už v úterý vylákalo na některá místa řadu lidí.

Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) není v takové situaci problém v tom, že lidé vyrazili ven, ale že se shlukují a nezakrývají si dýchací cesty. Na pražské náplavce podle něj kvůli tomu bude stálá přítomnost policie.

Švejdar řekl, že na začátku platnosti nynějších opatření policie prováděla zhruba 100 tisíc až 120 tisíc kontrol denně, nyní je na 90 tisíc až 100 tisíc kontrolách. "Je to odvislé od počasí i toho, kolik máme lidí v práci," vysvětlil. Většina lidí opatření dodržuje, dodal. Na Velikonoce bude podle něj připravený počet policistů jako na běžný víkend. "Že jsou čtyři dny volna, tak to bude trochu náročnější. Nepřipravujeme ale žádné speciální akce na kontrolu alkoholu," řekl.

Kontroly na řízení pod vlivem alkoholu se budou provádět v rámci dohledu nad dodržováním koronavirových opatření, doplnil. "Máme nasazený maximální počet lidí, který můžeme nasadit. Budeme doufat, že nám pomůže počasí," konstatoval Švejdar.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, kontrola, koronavirus, rouška, Velikonoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.