pátek 30. července 2021 Bořivoj

Přes devět hodin rozmlouvala policie staršímu muži skok z okna. Neúspěšně

, aktualizováno 23. června 2021, 6:00

Více jak devět hodin zasahovali jihočeští policisté a příslušníci integrovaného záchranného systému v Táboře u staršího muže, který stál v okně jednoho z domů a chtěl skočit dolů. I přes dlouhé vyjednávání muž nakonec skočil. Po pádu utrpěl zranění, kterým nakonec podlehl.

Jihočeští policisté spolu s příslušníky integrovaného záchranného systému zasahovali ve Vančurově ulici v Táboře u muže, který stál na okenní římse a parapetu v třetím patře domu a chtěl skočit dolů. Na místo byli povoláni kriminalisté a také policejní vyjednavači.

„Ti s mužem více jak devět hodin hovořili a snažili se mu rozmluvit jeho jednání. I přes veškerou psychologickou snahu, kdy jsme zjišťovali důvody jeho rozhodnutí, starší muž krátce po půl desáté večer skočil z výšky na dlažbu,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura

Zasahující hasiči před ním podle mluvčího stačili položit dopadové matrace. I přesto ale muž utrpěl vážná zranění.

Podle mluvčí záchranářů Zuzany Fajtlové byl muž po pádu při vědomí. „Během transportu do nemocnice došlo ke zhoršení stavu a selhávání základních životních funkcí, muži byla poskytnuta resuscitační péče. Bohužel na následky závažných mnohačetných poranění i přes veškerou snahu záchranářů muž zemřel," dodala Fajtlová.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, Tábor, vyjednávání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.