pátek 30. července 2021 Bořivoj

Bitka fanoušků si vyžádala 3 zraněné

Dne 20. listopadu 2011 v 17:06 hod. byla na základě telefonického oznámení vyslána autohlídka strážníků MP ČB do ulice B. Němcové, kde mělo docházet k bitce znepřátelených fanoušků. Strážníci přijeli do ulice ani ne do 3 minut od nahlášení události a na místě zastihli dvojici držící se vzájemně pod krkem.

Hlídka proto oba muže od sebe odtrhla a vyzvala je k podání vysvětlení. Při něm starší z mužů (40let) uvedl, že byl spolu se svými dvěma známými (46 a 83let) napaden neznámou skupinkou „fanoušků“, do které měl patřit i mladík (24let), se kterým se před příjezdem hlídky vzájemně drželi. 

Tento muž hlídce dále sdělil, že potřebuje spolu s dalšími muži lékařské ošetření, a proto byla na místo přivolána i RZS, která si všechny tři oběti napadení odvezla. Mladík podezřelý z napadení strážníkům zarytě tvrdil, že o ničem neví. Z tohoto důvodu byl muž odvezen na obvodní oddělení policie ČR, kde byl spolu s celým případem předán službu konajícím policistům.

Agresivní muž vyhrožoval skupině kolemjdoucích, poté dvakrát zaútočil i na strážníky (podruhé i přesto, že byl spoután), nadýchal 2,28 promile (a to po dvou hodinách od zadržení)

Dne 19. listopadu 2011 v 23:00 hod. byla na žádost skupinky osob vyslána hlídka strážníků MP ČB na křižovatku ulic Lannova a Chelčického, kde mělo docházet k napadání a vyhrožování této skupině neznámým mužem pod vlivem alkoholu.

Tento muž (31let) si však nebral servítky ani před strážníky, kterým ihned po příjezdu začal vyhrožovat fyzickou likvidací, a které zahrnul sprškou těch nejhrubších a nejoplzlejších nadávek. Jelikož se agresivita muže neustále stupňovala, museli strážníci použít donucovacích prostředků a muže, který před tím jednoho z nich napadl, spoutat.

Mužovo řádění však pokračovalo i po převozu na protialkoholní záchytnou stanici, kde i přesto, že byl spoután, napadl jednoho ze strážníků, kterého opakovaně kopl do oblasti břicha a hrudníku. Z tohoto důvodu musela hlídka opětovně použít hmatů a chvatů a muže v prostoru záchytky „umravnit.“ Ten byl následně umístěn do jedné z cel, kde strávil noc, až do svého vystřízlivění.

Před tím, než muž skončil v cele, si však úmyslně způsobil i drobná zranění v obličeji tak, aby musel být převezen k ošetření do nemocnice. Zde hrubě urážel a vyhrožoval jak pacientům v čekárně, tak i ošetřujícímu personálu, kdy jedné ze zdravotních sester, stejně jako před tím strážníkům, vyhrožoval zmlácením a zabitím. Jelikož však ošetřující lékař neshledal důvod, proč by muž měl zůstat v nemocnici, byl opětovně převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Opět se přitom opakoval obvyklý scénář, kdy muž slovně útočil na osádku sanitky i přítomného strážníka, kterým, tak jako mnohokráte před tím vyhrožoval zabitím.

Celý cirkus kolem muže skončil až po dvou hodinách, kdy byl ve tři čtvrtě na jednu ráno definitivně umístěn na záchytku, kde nadýchal i po dvou hodinách od zadržení přes 2,2 promile (2,28‰).

Muž zmlátil ženu tak, že zůstala ležet v bezvědomí na chodníku, za 10 minut ho dopadli přivolaní strážníci

Dne 19. listopadu 2011 v 19:51 hod. byla autohlídka strážníků MP ČB vyslána do ulice Dvořákova před OC MERCURY k prověření informace od RZS, zda na udaném místě skutečně leží zraněná žena. Po příjezdu strážníků na místo do jedné minuty od nahlášení, byla na chodníku nalezena žena v bezvědomí a dva svědci, kteří ženě poskytovali první pomoc.

Ti hlídce MP ČB uvedli, že když šli kolem, spatřili na protějším chodníku skupinku bezdomovců, kteří zde popíjeli alkohol. Přitom však jeden z nich náhle přistoupil k ženě, se kterou udeřil o zem tak silně, že již ze silnice nevstala a zůstala zde bezvládně ležet hlavou na obrubníku. Na místo byla proto okamžitě přivolána RZS i hlídka Policie ČR.

Muž podezřelý z útoku však neprchal před strážníky dlouho, ani ne do 10 minut byl zadržen v ulici U Lávky. Celá věc byla následně předána přivolaným policistům, kteří si případ od strážníků převzali k došetření.

92leté ženě již nebylo pomoci

Dne 18. listopadu 2011 v 21:25 hod. byla na základě telefonického oznámení vyslána hlídka strážníků MP ČB do ulice Dělnická. Zde se hlídce přihlásila oznamovatelka události, která srážníkům řekla, že má strach o život své sousedky. Tu totiž neviděla již delší dobu ze svého bytu vycházet a ani ji neslyšela, že by se po bytě, se kterým ona sousedí, pohybovala. 

Jak žena hlídce uvedla, stařenka prý špatně slyšela, a proto pokaždé, když stará žena zapnula televizi, věděli s manželem, že je doma. Žádná zvuky se však ze sousedního bytu již přes týden neozývaly, a proto s manželem dostali o život ženy strach, a proto na místo přivolali i strážníky.

Ti obešli dům a zjistili, že je okna i dveře jsou všude uzavřena a poštovní schránka, kterou evidentně nikdo delší čas nevybíral, přeplněná letáky a novinami. Jelikož se hlídka na ženu, která se s nikým jiným kromě sousedů nestýkala, nedozvonila ani nedoklepala, byla na místo přivolána i hlídka Policie ČR, která nařídila otevření bytu. Při něm se potvrdilo to, co mnozí tušili, přes devadesát let stará žena byla v bytě nalezena mrtvá.

Autor: MP ČB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.