čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Peníze vybírala z ukradené cizí karty

Ve středu sdělili týnští policisté 33leté ženě z Českobudějovicka v rámci zkráceného přípravného řízení podezření z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Žena se rozhodla, že si na své živobytí obstará finanční prostředky nelegální cestou. V polovině června letošního roku odcizila v Týně nad Vltavou 28leté ženě platební kartu. Za pomoci této platební karty pak provedla nezákonnou transakci – z bankomatu vybrala 4 000 korun.

Týnští policisté dopadli pachatelku nejen za pomoci kamerových záznamů pořízených z bankomatu, kde provedla neoprávněný výběr finanční hotovostí, ale také dalším operativním šetřením.

„V souvislosti s tímto případem upozorňujeme občany na zvýšenou ostražitost. Mějte své osobní věci – především doklady, platební katy, peníze neustále pod kontrolu. Nepište si PIN na kartu a v případě odcizení nebo ztráty ihned kartu zablokujte. Předejdete tím jejímu zneužití a zabráníte troufalému zloději ve výběru peněz z bankomatu,“ zdůrazňuje policejní mluvčí nprap.

Napsala nprap. Regina Tupá, piscb@mvcr.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezedný Frank

Pin mam na ruce :-)

neděle, 15. července 2012, 16:32

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.