pátek 30. července 2021 Bořivoj

Při napadení ženy u IGY šlo o kyselinu!

Jak jsme vás již dříve informovali, před časem došlo na Pražské třídě k napadení mladé ženy neznámým pachatelem. Případ, kdy útočník potřísnil žíravinou kolemjdoucí ženu, nemá v našem městě obdoby a neustále zajímá čtenáře Budějcké Drbny.

Ti se na nás stále v souvislosti s tímto případem obracejí s různými otázkami. Zejména je zajímá, o jakou žíravinu se jednalo a zda jsou již kriminalisté na stopě pachateli.

Spojili jsme se tedy s tiskovou mluvčí Policie ČR Reginou Tupou, jestli již zná odpověď na některý z těchto dotazů.

„Expertízou bylo prokázáno, že se jednalo o kyselinu sírovou, ovšem pokud se týká osoby pachatele, tak prozatím vyšetřování nepokročilo. Sice se přihlásilo několik svědků, jejich popis však k dopadení pachatele nestačí. Policie proto žádá všechny, kteří napadení byli přítomni, aby se ozvali na linku 158,“ řekla Regina Tupá a pokračovala: „Protože se jednalo o trestný čin ublížení na zdraví, hrozí pachateli v případě prokázání viny trest odnění svobody na šest měsíců až tři roky.“

Budějckou Drbnu v této souvislosti napadlo, jestli si někdo z vás nevšiml ve svém okolí nějakého chemika amatéra, někoho, kdo má přístup k chemikáliím. Možná vaše postřehy pomohou. Přeci jenom jde o každého z nás! Nikdo neví, kdy a na koho může takový maniak znovu zaútočit.

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.