St 12. 8. 2026Klára
Ostatní sporty

Ragbisté nastoupí poprvé doma. Přijedou Kralupy

Ddvoral202 minuty čtení3. 10. 2014, 15:44
RC České Budějovice
RC České Budějovice

Už v neděli od 14 hodin sehrají budějčtí ragbisté další utkání 2. ligy skupiny B. Poprvé to ale bude v novém ročníku na domácím hřišti. Sportovní areál Jihočeské univerzity u Kauflandu bude hostit duel proti RC Kralupy nad Vltavou.

Start do právě probíhající sezony vyšel Jihočechům náramně. Před necelými dvěma týdny zvládli těžký souboj s Rakovníkem, a sice překvapivě, ale zaslouženě zvítězili poměrem 28:5. „Bylo to plné nepřesností, pořád je co zlepšovat. Pro nás je však důležité, že jsme zvítězili,“ těšilo hlavního kouče Zdeňka Bílského.

S výhrou v zádech se také daleko lépe trénuje. V posledních dnech se již ale tým musel od zvládnutého vstupu do ligy oprostit, hlavy hráčů totiž plní taktické pokyny před soubojem s Kralupy. „My se ale na zápasy připravujeme pořád stejně. Na vyšší úrovni se určitě dělají videorozbory, v naší soutěži zatím nerozebíráme, jak soupeř hraje,“ nastiňuje trenér.

Zápas se středočeským celkem bude velkou neznámou. I proto nelze s určitostí říct, kdo by měl být favoritem střetnutí. „Netuším, s jakou hrou se Kralupy vytasí, v lize se utkáme teprve poprvé, protože dříve hrály ve druhé skupině a vůbec jsme na sebe nenarazili. Jediný zápas, který jsme spolu sehráli, dopadl lépe pro Kralupy, takže jim to snad teď vrátíme,“ přeje si Bílský, jenž nic jiného než výhru nebere.

Ragbisté Českých Budějovic by si rádi připsali další cenné vítězství v desetikolové základní části. Sami tvrdí, že jsou plni odhodlání pro to udělat cokoliv, nicméně šestnáctý hráč v podobě fanoušků by se jim náramně hodil.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatkyDoprava

Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatky

Stavba nové křižovatky u budějovického letiště v Plané opět zasahuje do provozu. Na silnici I/3 znovu dopravu řídí semafor, ve vytížených hodinách také pracovníci. Podívejte se, jak to na místě aktuálně vypadá.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook