St 12. 8. 2026Klára
Společnost

PSÍ OKÉNKO: Opuštění čtyřnozí kamarádi hledají nové domovy

VVeronika Drdáková3 minuty čtení2. 5. 2017, 7:22
I v prachatických záchytných kotcích a v českobudějovickém útulku čeká celá řada pejsků na nové páníčky.
I v prachatických záchytných kotcích a v českobudějovickém útulku čeká celá řada pejsků na nové páníčky. · Foto: Záchytné kotce MP Prachatice

Psí útulky v jižních Čechách nabízí v současné době celou řadu pejsků čekající na nové pány a hledající nové domovy. Pokud zrovna uvažujete o tom, že byste svou lásku a domov nabídli některému z opuštěných hafanů, mrkněte na čtyřnohé bezdomovce, kteří našli dočasné útočiště v některém ze psích útulků. Možná, že si z některým z nich padnete do oka.

Veselý Baryk

Pro tohoto sympaťáka s krásným psím jménem Baryk hledají v prachatických záchytných kotcích nového majitele. Pejsek byl nalezen 27. ledna v části 4. bytového okrsku v Prachaticích. Na sobě neměl obojek a ani čip nebyl zjištěn. Původní majitel se dosud neozval, tak se v útulku rozhodli Baryčka nabízet volně k adopci, aby našel ty pravá páníčky, kteří si ho budou vážit. Baryk je hrubosrstý jezevčík či jeho kříženec, přibližně čtyři roky starý. Původně žil zřejmě někde na dvorku či zahradě, proto mu zatím chození na vodítku moc neříká. Pomalu však dělá pokroky a jeho pečovatelé věří, že bude schopen se chození na vodítku naučit. S Barykem doposud nebyly žádné problémy, je to veselý a aktivní pejsek.

Pokud byste měli zájem o tohoto psího klučinu, bližší informace získáte prostřednictvím facebookových stránek Záchytné kotce MP Prachatice nebo na telefonním čísle 608 174 082.

Pohodář Tim

Tim se stal obyvatelem českobudějovického psího útulku přesně před měsícem. Byl nalezen na první aprílový den v českobudějovické Kubatově ulici společně s kamarádkou Azalkou. Azalka už však našla své adoptivní rodiče, tak je Timovi v útulku poněkud smutno. Jeho ošetřovatelé však věří, že i on brzy najde novou rodinu. A proč byste jeho novými páníčky nemohli být zrovna vy? Tim je starší pejsek, který už nebude tolik akční jako za svého mládí, ale tuto vlastnost u něj v průběhu jeho života nahradil fakt, že je obrovským pohodářem. Má rád svůj klid, ale když s ním budete trávit čas, bude si toho velice vážit a jistě vám to dá najevo. Jedná se o černého, středně vysokého psa s hnědýma nohama a malou bílou skvrnou mezi předními tlapkami.

Pokud na vás Tim udělal dojem, neváhejte a kontaktujte českobudějovický psí útulek na Facebooku Psí útulek České Budějovice, telefoních číslech: 721 351 227, 387 772 158 nebo osobně na adrese Na Zlaté stoce 3, 370 05 České Budějovice.

Opuštěný, ale veselý

Pro zhruba osmiletého pejska se hledá nový majitel, protože ten předchozí bohužel zemřel. S tímto psím klučinou nebyly nikdy žádné problémy. Nezlobí, je poslušný a bez problémů se dokáže snést i s ostatními domácími mazlíčky v čele se psy i kočkami. Je to veselý pejsek, který vyhledává lidský kontakt a hraje si i s malými dětmi. Jeho další silnou stránkou je, že je velice čistotný. Tento pejsek by si jistě zasloužil nového páníčka, aby mu po tom bývalém nebylo dlouho smutno.

Jestliže vás tento pejsek zaujal, můžete kontaktovat Adrianu Trs na Facebooku.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zraniloZprávy

Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zranilo

Vážná dopravní nehoda autobusu zaměstnala ve středu odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému. K nehodě došlo na silnici I/34 u obce Holičky na Třeboňsku, v lesním úseku mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Komunikace je kvůli zásahu uzavřena.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook